Tartu korvpallurid hoidsid TTÜ vähem kui 40 punkti peal

Ats Kuldkepp
Tartu edurivimees Janar Talts (vasakul).
Tartu edurivimees Janar Talts (vasakul). Foto: Margus Ansu

Eesti meeste korvpalli karikavõistluste veerandfinaalis alistas Tartu Ülikool Jõhvis peetud kohtumises TTÜ koguni 85:38 ja kohtub poolfinaalis Pärnu Sadamaga.

Tartu võitis esimese veerandaja 19:16, aga teine periood kuulus tartlastele koguni 29:5. Viimasel veerandil oli Tartu kaitse veelgi tihedam (või TTÜ rünnak väetim) ja siis jäädi peale 16:4.

Janar Talts ja Janari Jõesaar viskasid Tartu kasuks 17 punkti, Jõesaar võttis maha 11 ja Talts kaheksa lauapalli. Venky Jois lisas kuuele punktile 15 lauapalli. TTÜ poolelt ei jõudnud keegi kahekohalise punktisummani, Sten Olmre ja Joonas Järveläineni arvele jäi seitse punkti.

Teises poolfinaalpaaris ootab BC Kalev/Cramo endale vastast paarist Betoonimeister/Tskk/Nord - BC Valga-Valka/Maks&Moorits. See mäng peetakse Viljandis 1. novembril.