Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Mae ootab Otepääle viiekohalist arvu vaatajaid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Otepää MK-etapi peakorraldaja Jaak Mae. | FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

MURDMASUUSATAMINE. Kui ilmataat vähegi halastab, saab veebruari keskel toimuval Otepää MK-etapil esimest korda pärast 2012. aastat näha kuulsat Tehvandi tõusu. Lühikesed eraldistardid on Eesti publikule alati meeldinud ja nii loodab peakorraldaja Jaak Mae, et Lõuna-Eestisse tuleb maailma tippe kaema rohkelt pealtvaatajaid.

Peale võistlusprogrammi peibutatakse publikut freestyle-suusatamise imelapse Kelly Sildaruga, kes on lubanud osaleda Big Airi hüpete Eesti meistrivõistlustel. Spordisõbra päevakava peaks laupäeval, 18. veebruaril, välja nägema nii: kõigepealt vabatehnikasprindid ja siis Sildaru võistlus. Eestlastele tutvustatakse ka tulevaseks olümpiaalaks pürgivat talivõrkpalli. Pühapäeval on kavas 10 ja 15 km pikkused eraldistardist klassikasõidud.

«Kahe päeva peale 10 000 pealtvaatajat on see hulk, millest allapoole jäämine oleks pettumus,» tunnistas Mae. Eesti suusatamise tippaegadel oleks sellise arvuni jõudmine olnud käkitegu, aga olukorras, kus ükski meie distantsisõitja pole kaks hooaega järjest isegi punktikohale jõudnud, on see juba palju raskem. Mae lausus tagasihoidlikult, et eesootav suusatalv näitab eestlaste taseme taas ära ja MK-etapi korraldamine käib üldjoontes ikka samamoodi. Ükskõik, kas eestlased võitlevad pjedestaalikohtade pärast või unistavad 30 sekka jõudmisest.

Tavaliselt on Otepää MK-etapp peetud jaanuaris, viimasel ajal on see aga aina sagedamini nihkunud kuu võrra hilisemale ajale. «Lumeolude poolest peaks see variant parem olema, sest meil on rohkem aega kunstlumereservi toota. Ilma ette ei tea, aga näiteks eelmisel aastal tuli paksem lumi maha just veebruari keskpaigas ja lumikate püsis veel pikka aega,» selgitas Mae. Uuesti tulevad suusatipud Otepääle 2019. aastal ja siis võisteldakse veebruari esimesel nädalavahetusel.

Nii nagu 2001. aastal on Otepää etapp soojenduseks Lahti MMile ja seega peaks konkurents olema tavapärasest tihedam. Varasematel aastatel oleme näinud stardinimekirju, kus naiste sõidus on kohal heal juhul 40–45 sportlast, nüüd seda muret pole. «Otepää on mitmete koondiste jaoks viimane võimalus vormi testida ning valida Lahti MMi eel riiki esindavaid sportlasi. See tagab ka parimate osalemise,» kinnitas Mae.

Kui eraldistardirada peaks olema sõna otseses mõttes klassikaline, siis sprindirada on pisut muudetud. Nii naised (1,3 km) kui ka mehed (1,6 km) läbivad rohkem tõusumeetreid, lauget osa on aga vähem. Meeste distantsil peaks tõusumeetreid olema 20.

***

Eile sõlmiti suusaliidu ja Eesti Meedia vahel koostööleping, mille järgi tuleb Otepää MK-etapi Kanal 2 ja Postimehe eetrisse. Lisaks näeb Kanal 2, Kanal 12 ja Postimehe vahendusel ka sel nädalavahetusel peetavat Ruka MK-avaetappi ja Tour de Ski’d.

Tagasi üles