Alamehitatud Rapla lagunes Leedus, suures eduseisus olnud TTÜ Lätis

Ats Kuldkepp
Aivar Kuusmaa (keskel) juhendamas Rapla pallureid.
Aivar Kuusmaa (keskel) juhendamas Rapla pallureid. Foto: Tairo Lutter

Rapla Avise korvpallimeeskond kaotas Balti liigas võõrsil Kedainiai Nevežisele 72:92 ja langes A-grupis teiseks.

Niigi õhukese koosseisuga Raplal ei mänginud seekord Kristjan Voolaid ja seega toetuti sisuliselt kuuele pallurile. Enne viimast veerandaega oli seis veel 53:58, aga otsustav periood kaotati koguni 15 punktiga.

Domen Bratož viskas Rapla kasuks 23 punkti ja andis seitse resultatiivset söötu, Thomas van der Marsi arvele jäi 21 punkti ja 10 lauapalli. Võitjate poolelt tõi Ignas Vaiktus 27 silma.

Nii Raplal kui Kedainiail on A-alagrupis neli võitu ja kaks kaotust, aga omavaheliste mängude paremus annab eelise Leedu klubile.

B-grupis tegi esimesel kolmel veerandajal väga südika esituse TTÜ, kui võõrsil juhiti Läti meistri Valmiera vastu 13 punktiga. Viimane periood kaotati aga 13:33 ja nii tuli vastu võtta valus 75:82 kaotus. TTÜ on B-grupis kahe võidu ja viie kaotusega kuues.