NBA kuldkäsi hiilgas taas: kolme veerandajaga 60 punkti!

Klay Thompson oli jälle pidurdamatus hoos.
Klay Thompson oli jälle pidurdamatus hoos. Foto: Kyle Terada/USA Today Sports

Korvpalliliigas NBA oli lõppenud mängudeõhtul pidurdamatus hoos Klay Thompson, kes viskas kevadise finalisti Golden State Warriorsi 142:106 võidumängus Indiana Pacersi vastu koguni 60 punkti. Seejuures võinuks Thompsoni punktisaak olla suuremgi, sest ta mängis vaid kolmel veerandajal neljast, viibides kokku platsil 29 minutit.

Thompson kogus juba esimesel poolajal Warriorsi 80 punktist pooled ehk 40, lisades kolmandal veerandajal veel 20 punkti. Neljandal veerandajal Thompson enam platsil ei käinud, sest Warriorsi ülekaal oli niigi mäekõrgune. Thompson saatis läbi korvirõnga 21 kahepunktiviset 33st, tabas 14 kaugviskest kaheksa ning 11 vabaviskest 10.

Tegemist on ühtlasi tema karjääri isikliku punktirekordiga. Mullu püstitas Thompson ühel veerandajal visatud punktide rekordi, kogdes Sacramento Kingsi vastu tosina minutiga 37 punkti. Lisaks 60 punktile jäi Thompsoni arvele seekord veel kaks lauapalli ja üks korvisööt. Kevin Durant toetas teda 20 punktiga.

Kolme veerandajaga visatud 60 punkti on haruldane sündmus isegi NBAs, sest viimase 20 aasta jooksul juhtus nii alles teist korda – viimati sai millegi sellisega hakkama Kobe Bryant, kes kostitas 2005. aastal Dallas Mavericksi 62 punktiga. Ka Bryant istus seejuures tolles mängus suurema osa viimasest veerandajast pingil.

Cavaliersi suur kolmik seljatas Raptorsi

Idakonverentsi liidrite vastasseisus oli tiitlikaitsja Cleveland Cavaliers võõrsil 116:112 parem Toronto Raptorsist. LeBron James tõi võitjatele 34 punkti, võttis 8 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Kevin Love lisas 28 punkti ja võttis 14 lauapalli, Kyrie Irvingi arvele jäi 24 punkti. Raptorsi parim oli 31 punktiga DeMar DeRozan, Kyle Lowry toetas teda 24 punktiga. Cavaliersil on nüüd tabelis 14 võitu ja viis kaotust, Raptorsil 14 võitu ja seitse kaotust.

Endiselt püsib võõrsil löömatuna San Antonio Spurs, kes alistas viimati 97:96 Milwaukee Bucksi ja on nüüd võitnud kõik 12 seni võõral väljakul peetud kohtumist. Kawhi Leonard tõi Spursile 21 ja LaMarcus Aldridge 18 punkti, Pau Gasol lisas 15 punkti. Bucksi suurim korvikütt oli 23 punktiga Jabari Parker, Giannis Antetokounmpo viskas 22 punkti.

Portland Trail Blazers oli võõrsil 112:110 parem Chicago Bullsist, Damian Lillard tõi võitjatele 30 punkti. C. J. McCollum lisas 24 punkti, Bullsile tõid Dwyane Wade 34 ja Jimmy Butler 26 punkti. Seejuures ei teinud Bullsi poolel kaasa Rajon Rondo, kellele klubi määras ise «meeskonda kahjustava käitumise eest» ühemängulise karistuse, täpsustamata avalikult, mis sellise otsuse tingis.

James Hardeni 37 punkti, 8 lauapalli ja 8 korvisöötu vedasid Houston Rocketsi kodus 107:106 võiduni Boston Celticsi üle. Oklahoma City Thunderi tagamees Russell Westbrook kasvatas aga järjestikuste kolmikduublite rea kuuele mängule, kui viskas 32 punkti, võttis 13 lauapalli ja andis 12 korvisöötu ning tüüris meeskonna 102:99 võidule Atlanta Hawksi üle.