Tähe 17 punkti aitasid Cuprumi võiduni, Pupart lahkus väljakult juba avageimis

Robert Täht.
Robert Täht. Foto: Tairo Lutter

Poola võrkpalli meistriliiga 12. voorus pidas Robert Tähe ja Keith Puparti koduklubi Lubini Cuprum hooaja neljanda viiegeimilise heitluse, millest pärast eilset on võidetud kolm. Kui Robert Täht kogus võitjate teise punktisumma, siis Keith Pupart lahkus väljakult juba avageimis.

Enne teisipäeva turniiritabelis kuuendal kohal paiknenud Eesti koondise peatreeneri Gheorghe Cretu juhendatav Cuprum läks koduväljakul vastamisi lähima jälitaja Katowicega, kellega heideldi maksimaalsed viis geimi. Pikale veninud avageimi 35:33 tulemusega võitnud külalised tunnistasid lõpuks kodupubliku ees mänginud Cuprumi 3:2 (-33, 18, 20, -21, 10) paremust, kirjutas volley.ee.

Rünnakul igati head 55-protsendilist efektiivsust näidanud Robert Täht lõi punktiks 16 tõstet ja serveeris ühe pallinguässa. 17 punktiga võitjate teiseks punktitoojaks tõusnud eestlane sai suure koormuse ka pallingu vastuvõtul, kui 83-st Katowice meeskonna pallingust enim 36 olid suunatud just Tähele. Vaid ühe korra eksinud nurgaründajal probleeme siiski ei tekkinud, näidates vastuvõtul suurepärast 72-protsendilist täpsust. Eile punktita jäänud Keith Pupart alustas mängu algkoosseisus, kuid lahkus väljakult juba esimeses geimis. Puparti asendaja kreeklane Rafail Koumentakis kogus 47-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures kokku 10 punkti.

Turniiritabelis viiendaks tõusnud Lubini esindus on 12 mänguga kogunud 22 punkti, jäädes neljandal real paiknevast Jastrzebski Wegielist maha kolme silmaga.