Teisel perioodil lagunenud Eesti kaotas MMi veerandfinaalis Tšehhile

Eesti - Tšehhi
Eesti - Tšehhi Foto: IFF/WC2016

Eesti saalihokikoondis kaotas Riias peetaval MM-finaalturniiril veerandfinaalis Tšehhile 2:8 (2:2, 0:4, 0:2).

Avakolmandikul võitles Eesti end kaks korda väravalisest kaotuseisust välja ning 20 minutilise mängu järel oli seis 2:2 viigis. Sealjuures realiseeris Eesti mõlemad raami visatud pealevisked. Nagu avakohtumises Šveitsiga, sai Eestile saatuslikuks teine periood, mis kaotati 0:4. Järsk lagunemine toimus just kolmandiku viimasel minutil, mil lasti endale visata kaks väravat. Viimasel perioodil viskasid tšehhid Eestile veel kaks vastuseta väravat ning mäng lõppes kindla 2:8 kaotusega.

Eesti mängib järgmisena laupäeval kell 10, vastaseks tuleb Soome - Taani veerandfinaali kaotaja. Kui laupäev võidetakse, mängitakse pühapäeval kell 12 viienda koha peale, kui kaotatakse, siis tuleb pühapäeval kell 9 mängida seitsmendale kohale.

Eesti – Tšehhi 2:7 (07.25 Andreas Wöiduma, 12.20 Patrik Kareliusson - 2.54 Daniel Sebek, 10.04, 42.03, 59.16 Tom Ondrusek, 32.18 Tomas Sykora, 32.49 Marek Matejcik, 39.01 Matej Jendrisak, 39.40 Patrik Suchanek).

Eesti - Tšehhi MMi veerandfinaalis
Eesti - Tšehhi MMi veerandfinaalis Foto: IFF/WC2016

Enne mängu: eilses kaheksandikfinaalis alistas Eesti koguni 16:4 Kanada. Alagrupis kaotas Eesti kindlalt Šveitsile 4:8 ja Soomele 3:10, Saksamaaga mängiti 6:6 viiki.

Tšehhi näol on tegemist 2004. aasta MM-hõbedaga, 2010. ja 2014. aastal võideti pronksmedalid.

«Meie oleme selles matšis selged autsaiderid, kuid lähme igal juhul endast kõike andma. Meie võti on kaitseliin ja väravavaht. Kui need asjad toimima saame ja rünnakul suudame 75 protsenti oma võimalustest ära realiseerida, siis peaks kõik võimalik olema. Mingeid veksleid ei taha välja anda,» ütles Eesti peatreener Argo Kungla pärast eilset matši Postimehele.