Kohila vähendas vahe turniiritabeli liidri Kaunasega ühele punktile

Balti liiga kohtumine: TTÜ/Tradehouse ja Kohila VC/E-Service
Balti liiga kohtumine: TTÜ/Tradehouse ja Kohila VC/E-Service Foto: Marko Saarm

Nädalavahetusel maksimaalsed kuus punkti kogunud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service jätkab naiste Balti liigas endiselt teisel kohal, kuid vahe turniiritabeli liidri Kaunasega vähenes täna ühele punktile. Lisaks Kohilale teenisid pühapäeval võidulisa ka Tartu Ülikool/Eeden ja TTÜ/Tradehouse, valusa kaotusega leppis Famila/Võru Võrkpalliklubi.

Kolmanda järjestiksue võidu teeninud Tartu Ülikool/Eeden revanšeeris lätlannade SK Babitelt põhiturniiri esimese ringi 2:3 kaotuse, saavutades koduväljakul 3:1 (21, -15, 13, 23) paremuse. Emajõelinna esinduse võitu panustas enim punkte oktoobrikuu parim mängija Kertti Külm, kelle arvele kogunes 17 (+11) silma. Kadi Mägi assisteeris 15, Mari Arak 13 ja Ingrid Kiisk 9 punktiga. Blokis koguni üheksa punktiga (6-15) külalistele alla jäänud Emajõelinna esindus oli omakorda selgelt parem pallingul, lüües vastase nelja ässa vastu neliteist ässpallingut. Rünnakul olid tartlannad edukamad protsentidega 38-36, vahendab volley.ee.

Erinevalt põhiturniiri esimesest ringist suutis Famila/Võru Võrkpalliklubi täna Läti naiskonna RSU/MVS-i vastu jõuda geimivõiduni, kui koduväljakul lepiti 2:3 (-14, 22, -16, 22, -13) kaotusega. Haide Haring tõi kodupubliku lemmikule 19, Hanna-Liisa Ilves 12 ning Kadri Kuusk ja Margot Pähn võrdselt 10 punkti. Seitsmes viimases kohtumises vaid kaotusi tunnistanud võrulannad jäid vastasele alla rünnakuefektiivsuses (30%-39%), blokipunktide (7-10) ja pallinguässade arvestuses (8-15). Pallingu vastuvõtul näitasid mõlemad naiskonnad võrdset 49-protsendilist täpsust.

Eile lõunanaabrite naiskondadest kõrgeimal viiendal kohal asuvat Jelgavat 3:1 tulemusega võitnud Tallinna Ülikool tegi ka täna ilusa etteaste, andes tiitlikaitsja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service'ile kahes geimis tõsise lahingu. Koduvõistkond TLÜ siiski geimivõiduni ei jõudnud, kui Kohila esindus saavutas 3:0 (23, 15, 22) võidu. Eilse 0:3 kaotuse järel Kohila võisktonnale suutis TTÜ/Tradehouse täna taaskord võitude teele naasta, olles koduseinte toetusel 3:1 (17, -19, 11, 19) resultaadiga üle nädalavahetusel Eestis punktita jäänud Jelgava esindusest.

34 punkti kogunud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service jätkab turniiritabelis teisel real, vähendades kümnes viimases mängus vaid võite tunnistanud Kaunase naiskonnaga vahe ühele silmale. Tartu Ülikool/Eeden hoiab 29 punktiga kolmandat ja TTÜ/Tradehouse 22 punktiga neljandat kohta. Tabeli lõpus paiknevad Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Tallinna Ülikool on saavutanud kaheksa punkti. Naiste Balti liiga jätkub ligi kuu ajalise pausi järel taaskord 14. jaanuaril.