Buffon jõudis uhke tähiseni, aga järjekordset karikat ei võitnud

Ats Kuldkepp
Gianluigi Buffon.
Gianluigi Buffon. Foto: IBRAHEEM AL OMARI/REUTERS

Katari pealinnas Dohas peetud Itaalia jalgpalli superkarikafinaalis alistas AC Milan penaltiseeria järel Torino Juventuse. Nii normaal- kui lisaaeg jäid 1:1 viiki.

Juventus läks 18. minutil kohtumist juhtima, kui võrku sahistas keskkaitsja Giorgio Chiellini. Milani viigivärava lõi 38. minutil Giacomo Bonaventura. Penaltiseerias eksisid Juventuse poolelt Mario Mandžukic ja Pablo Dybala, Milanil ei suutnud 11 meetri karistuslööki realiseerida Gianluca Lapadula.

Legendaarsest väravavahist Gianluigi Buffonist sai täna Juventuse ajaloos teine mängija, kes on jõudnud Juventuses 600 mänguni. Rohkem on Torino esiklubi eest platsile jooksnud vaid Alessandro del Piero, kes sai aastatel 1993-2012 kirja 705 kohtumist.