16-aastane rootslane tegi MMi avapäeval ajalugu

Rootsi noortekoondis
Rootsi noortekoondis Foto: Graham Hughes/The Canadian Press/PA Images/Scanpix

Kanadas Montrealis ja Torontos alanud kuni 20-aastaste jäähoki maailmameistrivõistlustel sai Rootsi avakohtumises 6:1 (2:0, 4:0, 0:1) jagu Taanist.

Avakolmandikul tulemusliku söödu andnud ja teisel perioodil rootslaste viienda värava visanud 16-aastasest kaitsjast Rasmus Dahlinist sai esimene sel aastatuhandel sündinud mängija, kes juunioride MMil teeninud resultatiivsuspunkti, vahendab ERR Sport.

Teises A-alagrupi kohtumises alistas Tšehhi 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) Soome. Seejuures viskasid tšehhid võiduvärava eelviimasel minutil. Viienda meeskonnana kuulub sellesse alagruppi Šveits.