Inglismaa meister päästis Alžeeriale finaalturniiri avamängus viigi

Riyad Mahrez.
Riyad Mahrez. Foto: Darren Staples/Reuters/Scanpix

Gabonis toimuval Aafrika Rahvuste karikaturniiril tegid Alžeeria ja Zimbabwe B-alagrupi avamängus 2:2 viigi.

Alžeeria asus Leicesteri ridades kevadel Inglismaa meistriks tulnud Riyad Mahrezi tabamusest juba 12. minutil juhtima, väravale tegi seejuures eeltöö Mahrezi klubikaaslane Islam Slimani. Zimbabwe viigistas aga vaid viis minutit hiljem, kui täpne oli Kudakwashe Mahachi.

29. minutil asus Zimbabwe ise juhtima, kui penalti realiseeris Hiinas klubijalgpalli mängiv Nyasha Mushekwi. Alžeeriale päästis punkti Mahrez, kes oli täpne 82. minutil.

Teises sama alagrupi kohtumises olid vastamisi Senegal ja Tuneesia, Senegal võitis tänu Sadio Mane penaltile ja Kara Mbodji tabamusele 2:0 ja tõusis ühtlasi alagrupi liidriks.