Masinaga raskustesse sattunud Ott Tänak sai Monte Carlo rallil kolmanda koha! (19)

Neljapäeva õhtul alguse saanud Monte Carlo autoralli MM-etapil saavutas kolmanda koha Ott Tänak, kes sattus viimasel päeval autoga raskustesse, kuid suutis ralli siiski lõpuni sõita. Esikoha teenis Tänaku tiimikaaslane M-Spordist Sebastien Ogier. Teise koha sai Toyota rooli keerav Jari-Matti Latvala.

Tänak alustas Monte Carlo ralli viimast võistluspäeva veel 2. kohalt, kuid eestlase masinal oli mootoriga probleeme. Kahe kiiruskatse vahel üritas Tänak oma autot paremini töökorda saada ning seetõttu hilines ta päeva teise kiiruskatse starti 5 minutit. Selle eest määrati talle 50 sekundi suurune ajaline karistus.

Nii langeski Tänak kokkuvõttes kolmandaks ja teiseks tõusis Latvala. Päeva eelviimane kiiruskatse jäi publiku ohtliku käitumise tõttu ära ja nii tuli eestlasel oma poodiumikohta kaitsta veel võistluse viimasel kiiruskatsel.

Tänakul oli probleeme mootoriga ka viimasel katsel, kuid saarlane näitas tõelist sisu ning suutis tõrjuda Dani Sordo rünnaku. Nii tõusis Tänak karjääri jooksul viiendat korda WRC-sarjas poodiumile.

10. J. Kopecky 4

Monte Carlo rallil on kavas 17 kiiruskatset. Neist kaks peetakse neljapäeval, kuus reedel, viis laupäeval ja neli pühapäeval. Võistluskeskus asub Prantsusmaa kaguosas asuvas Gap'i linnas, 300 kilomeetrit eemal olevas Monacos on ainult stardi- ja finišipoodium.