U19-koondis lõpetas Granatkini memoriaali napi kaotusega Moldovale

Eesti U19 jalgpallikoondis.
Eesti U19 jalgpallikoondis. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti U19 jalgpallikoondis lõpetas Venemaal Peterburis Valentin Granatkini memoriaali 12. kohaga. Turniiri viimases mängus jäädi Moldovale napilt alla 0:1. Vastase võiduvärav sündis 87. minutil penaltist, vahendab jalgpalliliidu koduleht.

Kohtumine algas Eesti poolt veidi ebakindlalt, kuid juba kolmandal minutil avanes eestlastel hea võimalus skoor avada. Rasmus Saar suunas pika palli peaga vasakule äärele edasi, kuhu oli jõudnud kaitsja Karl-Erik Pukk. Saar sai meeskonnakaaslaselt hea söödu tagasi, kuid tema terav löök läks tagumisest väravapostist napilt mööda.

Moldova kõige ohtlikum võimalus avapoolajal sündis vaid kolm minutit hiljem, kui vastane jõudis segamatult paremalt äärelt trahvikasti. Sööt värava ette meie õnneks kedagi punases särgis üles ei leidnud ning Eesti kaitsjad suutsid olukorra kontrolli alla saada.

Poolaja lõpus suutis paremalt äärelt korduvalt teravaid olukordi tekitada Markus Vaherna. Klubijalgpalli FC Levadias mängiv noormees teenis trahvikasti lähedalt karistuslöögi, kuid Markus Poomi soorituse suutis vastaste puurilukk püüda. Loetud minutid hiljem suutis Vaherna taas hea võimaluse luua, kuid värava ette läinud pall kahjuks Kristofer Pihti üles ei leidnud.

Teist poolaega alustasid teravamalt vastased. Esimene ohtlik moment sündis 61. minutil, mil Ion Mamaliga suutis toimetada mänguvahendi vasakult äärelt värava alla, kuid Vitalie Damascan ei suutnud palli mõnelt meetrilt väravaraami suunata.

Eesti suutis viis minutit hiljem teha korraliku rünnaku, kui Mario Kuokkanen saatis eestlased täpse sööduga paremalt äärelt läbi Markus Vaherna rünnakule. Lõpuks pääses löögile Markus Lokk, kuid pall lendas siiski väravast mööda. Lokk omas ka Eesti parimat šanssi 76. minutil – Karl-Erik Pukk lõi pika palli karistuslöögist trahvikasti, kuid esialgselt suutis vastaste väravavaht rusikaga ohu likvideerida. Seejärel lõi Lokk otse õhust palli värava suunas, kuid Victor Straistari suutis fantastilise tõrjega Moldova värava puutumatuna hoida.

Kohtumise lõpuhetkedel suutis Moldova penalti teenida, kui Mamaliga pääses läbi vasakult äärelt. Tema vastu tegi trahvikastis vea Freddie Heinmaa ning järgnenud penalti suutis 87. minutil väravaks vormistada Damascan.

Eestil tekkis veel viimastel sekunditel hea võimalus, kui lõpuhetkedeks koos väljakule tulnud Artjom Davõdov ja Robin Tarius olid lähedal viigivärava löömisele. Davõdov söötis palli kasti, kuid Tarius kahjuks palli otsustaval hetkel tabada ei suutnud.

16 meeskonnaga turniiril alustati täna kohamängudega. 15. koha teenis Tadžikistan, kes alistas 1:0 India. Leedu oli 13. koha mängus 3:1 parem Iraanist.