Irvingu 49 punktist ja Jamesi kolmikduublist jäi Cavaliersil väheks

Silver Tabo
Kyrie Irving (paremal) tõi küll 49 punkti, kuid pidi alla vanduma Terrence Jonesile (nr 9) ja New Orleans Pelicansile. Foto: Jonathan Bachman/AP

USA korvpalliliigas NBA toimus läinud ööl üheksa kohtumist. Seejuures läksid omavahel vastamisi valitsev meister Cleveland Cavaliers ja New Orleans Pelicans, kelle lahingust väljus napi 124:122 võiduga Pelicans.

Võõrsil mänginud Cavaliers kaotas kaks esimest veerandaega vastavalt 26:35 ja 24:35, kuid võitis kolmanda (36:24) ja neljanda veerandaja (36:30). Üleplatsimängijaks kerkis kaotajate poolt 49 punkti toonud ja 42 minutit väljakul viibinud Kyrie Irving, kelle kõrval kogus LeBron James 44 mänguminutiga kolmikduubli, visates 26 punkti, võttes maha 10 lauapalli ja andes 12 tulemuslikku söötu.

Pelicansi eest hiilgas Terrence Jones 36 punkti ja 11 lauapalliga. Jrue Holiday viskas 33 silma, võttis 6 lauapalli ja andis 10 resulatiivset söötu. Leedulane Donatas Motiejunas tõi 24 mänguminutiga 14 punkti.

Kaotuse sai kirja lisaks Cavaliersil eelmise hooaja finaalis mänginud Golden State Warriors, kes kaotas samuti võõrsil Dion Waitersi lõpuviskest 102:105 Miami Heatile. Waiters tegi lõpuks üldse kahe võistkonna peale kõige resultatiivsema mängu, sest tõi 33 mänguminutiga 33 punkti. Warriorsi poolt kerkis parimaks vaid 8st ühe kolmepunktiviske tabanud ja 27 silma toonud Kevin Durant, Stephen Curry kogus 21 punkti.