Täht ja Pupart tegid tõelise Euroopa tippklubi vastu head esitused

Robert Täht (esiplaanil).
Robert Täht (esiplaanil). Foto: volley.ee

Poola võrkpalli Plusliga põhiturniiri avaringis valitseva meistri Kedzierzyn-Koźle Zaksa vastu geimivõiduta jäänud Eesti koondislaste Keith Puparti ja Robert Tähe koduklubi Lubini Cuprum jõudis teistkordsel kohtumisel geimivõiduni, kuid kaotusest Eesti rahvusmeeskonna peatreeneri Gheorghe Cretu juhendataval Cuprumil siiski pääsu ei olnud. Mõlemad eestlased aitasid koduklubi kahekohalise punktisummaga.

Koduväljakul mänginud Cuprum tegi kaotusmängus käimasoleval hooajal Meistrite liigas kõik kolm mängu võitnud ja eilse võiduga tagasi turniiritabeli liidriks tõusnud Kedzierzyn-Koźle esinduse vastu suurepärase esituse teises geimis, milles oldi paremad 25:19 tulemusega. Ülejäänud kolmes geimis olid omakorda edukamad külalised, kui lõpuvile ajal särasid tablool võõrustajate 1:3 (-17, 19, -23, -19) kaotusnumbrid, kirjutas Volley.ee.

Rünnakuid 34-protsendiliselt realiseerinud Robert Tähe arvele märgiti lisaks kümnele rünnakupunktile ka üks blokipunkt ja üks pallinguäss. Keith Puparti kõik kümme punkti tulid rünnakul (32%). Pluss-miinus arvestuses jäi Pupart viiega ja Täht ühega plussi. Diagonaalründaja Lukasz Kaczmarek tõi kaotajate resultatiivseimana 15 punkti, 27 punktiga oli üleplatsimängija Zaksa ja Belgia koondise staar Sam Deroo.

19 mänguga 37 punkti kogunud Cuprum hoiab turniiritabelis kuuendat kohta, 18 kohtumisega 46 punkti saavutanud Zaksa tõusis taaskord tabeliliidriks. Lubini meeskond saab võimaluse võitude teele naasta juba reedel, kui võõrsil minnakse vastamisi hetkel 11. kohal paikneva Bedzini võistkonnaga.