Anett Kontaveit võitis Prantsusmaal ITF-turniiri

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: SCANPIX

Eesti naiste tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 121) võitis Andrezieux-Boutheonis peetaval 60 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF turniiri. See oli Kontaveidi esimene turniirivõit pooleteise aasta jooksul, viimati võitis ta Eastbornis 50 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril 2015. aasta juunis.

Finaalis kohtus Kontaveit 19-aastase serblanna Ivana Joroviciga (WTA 148), kes noorteklassis oli 2014. aastal maailma esireket. Esimest setti alustas Kontaveit kindlalt ja asus kahe murdega 3:0 juhtima. Kuigi neljandas geimis murdis Joravic vastu, piisas selleks, et sett võita. Teises setis õnnestus eestlannal kaks korda vastase serv murda, kuid Joravic vastas samaga. Kiires lõppmängus oli Kontaveidil kaks matšpalli, millest ta teise realiseeris. Poolteist tundi kestnud mäng lõppes tulemusega 6:4, 7:6(5), vahendas tennis.ee.

Prantsusmaal iga kohtumist kindlamini mänginud Kontaveit alistas avaringis grusiinlanna Sofia Šapatava (WTA 231) 6:3, 7:5 ja teises ringis sai ülipingelises mängus jagu Liechtensteini tennisistist Kathinka von Deichmannist (WTA 263) 7:6(4), 4:6, 6:4. Veerandfinaalis võitis eestlanna  sakslannat Tamara Korpatschit (WTA 156) 7:5, 6:3 ja poolfinaalis šveitslannat Amra Sadikovici (WTA 188) 6:1, 6:2.