Ats Kuldkepp
Golden State Warriorsi superstaarid Stephen Curry (paremal)ja Kevin Durant.
Golden State Warriorsi superstaarid Stephen Curry (paremal)ja Kevin Durant. Foto: Marcio Jose Sanchez/AP/Scanpix

Mullu ühehäälselt korvpalliliiga NBA põhiturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Golden State Warriorsi viskekahur Stephen Curry on eelmise aasta supervormi taastanud ja kui laupäeval jäi tema arvele 9 tabavat kaugviset, siis täna varahommikul kostitas ta Charlotte Hornetsit koguni 11 kolmesega. Sealjuures ei pidanud Curry viimasel veerandajal enam platsile tulemagi ja Golden State võttis kodus turvalise 126:111 võidu.

Kokku jäi Curry arvele 39 punkti, väljakult tabas ta viskeid 20/14, sealhulgas kolmeseid 15/11. Lisaks jagas mängujuht kaaslastele kaheksa resultatiivset söötu ja tegi kolm vaheltlõiget. Ühes mängus sisse visatud kolmeste rekord (13) kuulub samuti Curryle.

Vaata Curry tänaseid kolmeseid:

Klay Thompson abistas Curryt 29 punktiga, neist 26 viskas ta juba esimesel poolajal, mille põhiturniiri liidrina jätkav Warriors võitis 77:56. Hornetsi resultatiivseim oli 24 punktiga Frank Kaminsky.

Haiguse tõttu viimase matši vahele jätnud Läti äss Kristaps Porzingis naases ööl vastu tänast platsile ja aitas New York Knicksi võõrsil 95:90 võidule tabelis viimasel kohal asuva Brooklyn Netsi üle. Porzingise arvele jäi Knicksi resultatiivseimana 19 punkti ja 12 lauapalli, noor hispaanlane Willy Hernangomez viskas 16 punkti ja võttis 16 lauapalli.

Hooaega hästi alustanud Knicks on 22 võidu kõrvale saanud koguni 29 kaotust, idakonverentsi kaheksandat kohta ehk viimast play-off'i positsiooni hoiab praeguse seisuga Charlotte Hornets (23-27).

Idakonverentsi teiseks on tõusnud Boston Celtics (31-18), kes alistas koduväljakul tulises vastasseisus 109:104 Toronto Raptorsi (30-20). Raptors ohustas vahepeal isegi tiitlikaitsja Cleveland Cavaliersi esikohta, aga viimasest 20st mängust on Toronto klubi kaotanud koguni 12.

Celticsi rünnakuid tüüris taaskord 175 cm pikkune Isaiah Thomas, kes viskas oma 44st punktist 19 viimasel veerandajal. Kõigi NBA mängijate peale ongi just Thomas viimasel perioodil kõige enam punkte toonud - keskmiselt 10,6. Viimase 20 hooaja jooksul pole mitte keegi rohkemat suutnud. Thomase pingutustest oli kasu, sest kaotusseisust välja tulnud Celtivs võitis viimased 12 minutit skooriga 32:19.

Ilma Tähtede mängi algviisikusse valitud DeMar DeRozanita mänginud Raptorsi resultatiivseim oli oodatult Kyle Lowry, kelle arvele jäi 32 punkti. Leedu vägilane Jonas Valanciunas jäi hätta vigadega ja piirdus 12 minuti jooksul 3 punkti ja 3 lauapalliga.