Marit Björgen näitas Lahti MMi eel ulmelist vormi (1)

Marit Björgen.
Marit Björgen. Foto: SCANPIX

Hiljuti emaks saamise järel tippsporti naasnud norralanna Marit Björgen on veebruari lõpus algava Lahti MMi eel tõusmas suurepärasesse vormi.

Täna oli Norra meistrivõistlustel naistele kavas 10 km klassikasõit ning Björgeni ülekaal oli seal mäekõrgune. Björgen edestas teiseks olnud Ingvild Flugstad Östbergi koguni 1.00,6ga.

Pronksmedali teenis Kathrine Rolsted Harsem, tema kaotas Björgenile 1.15,0. Esikolmikust jäi napilt välja Astrid Uhrenholdt Jacobsen, kes jäi võitjale alla 1.232ga.

36-aastane Björgen on karjääri jooksul võitnud lisaks 6 olümpiakullale ka 14 MM-tiitlit ning lisa hakkab ta neile jahtima Lahti MMil, mis peetakse 22. veebruarist 5. märtsini.

Meeste 15 km klassikasõidu võitis täna Didrik Tönseth, kes edestas 42,7 sekundiga Johannes Hösflot Klaebot ning 1.04,2ga Martin Johnsrud Sundbyd.