Eesti jäähoki meistriliigas sündis üllatustulemus

Silver Tabo
HC Vikingi ja Narva PSK kohtumine.
HC Vikingi ja Narva PSK kohtumine. Foto: icehockey.ee

Jäähoki Eesti meistriliigas olid laupäeval võidukad HC Tallinn ja Narva PSK. Seejuures võitis neist viimane üllatuslikult 6:2 liidermeeskonda HC Vikingit. HC Tallinn alistas Viljandis toimunud mängus Noortekoondise 10:5.

Ehkki Noortekoondis pääses HC Tallinna vastu kohtumise alguses Viljandi mängija Ardi Lillemägi kahest väravast 2:0 juhtima, dikteeris edasist sündmuste käiku HC Tallinn ning veenva paremusega teisel kolmandikul otsustati kogu kohtumise saatus. Kübaratriki tegid Vassili Titarenko (3+0) ja Jaanus Sorokin (3+2), veel viskasid värava Mihkel Võrang (1+1), Artur Fedoruk (1+2), Paul Sillandi (1+4) ja Anton Levkovitš.

Noortekoondise poolel viskas lisaks Ardi Lillemägile kaks väravat ka Kaitseväe HK ridadesse kuuluv Anton Gurtovoi (2+1). Ühe värava sai kirja Maksim Bogdanov. Noortekoondise väravas tõrjus 16-aastane HK Vipersi väravavaht Kirill Žukov 51 vastaste pealeviset. HC Tallinna puurilukk Roman Šumihhin noppis mängu jooksul 34 litrit.

Liidermeeskond HC Viking pidi oma kodujääl Tondiraba jäähallis vastu võtma 2:6 (0:2, 2:2, 0:2) kaotuse tiitlikaitsja Narva PSK-lt.

Narva meeskond võitis avakolmandiku 2:0 ning juhtis teise perioodi keskel 4:0. HC Viking jõudis viimaseks vaheajaks kahe värava kaugusele, kuid otsustaval kolmandikul viskasid piirilinlased veel kaks väravat ja saavutasid veenva võidu. Narva PSK kasuks viskas kaks väravat Georgi Vassiljev ning ühe Siarhei Yanchanka, Nikita Puzakov, Kirill Iljin ja Aleksandr Bogdanov (1+2). Ilja Iljin andis kolm resultatiivset söötu. HC Vikingi poolel olid täpsed Savva Novikov ja Maksim Ivanov (1+1).

Narva PSK võidus mängis olulist rolli 41 pealeviset tõrjunud väravavaht Daniil Seppenen. HC Vikingi väravavaht Daniil Erport tõrjus 24 vastaste pealeviset.

Jäähoki Eesti Meistriliiga tabeliseis:

1. HC Viking 21 punkti (10 mängust)

2. HC Tallinn 18 punkti (9)

3 Narva PSK 9 punkti (8)

4. Noortekoondis 3 punkti (7)

Järgmisel laupäeval ehk 11. veebruaril kell 17.10 kohtuvad Škoda jäähallis HC Tallinn ja Noortekoondis.