Eestlased krooniti teateorienteerumises noorte Euroopa meistriteks

Lauri Sild
Lauri Sild Foto: AFP / Scanpix

Šveitsis toimuvatel Euroopa noorte orienteerumise meistrivõistlustel võitsid kuni 18-aastaste vanuseklassis kuldmedalid Eesti poisid Raido Mitt, Lauri Sild ja Kenny Kivikas

Eestlased juhtisid võistlust algusest lõpuni – Raido Mitt tuli 26 riigi võistkondade konkurentsis avavahetusest tiheda jooksjaterivi eesotsas, teises vahetuses kasvatas Lauri Sild vahe järgmistega ligi kolmeminutiliseks ning Kenny Kivikas hoidis liidrikohta edukalt ning finišis oli Eesti võistkonna edu teisena lõpetanud Šveitsi ees poolteist minutit.

M16-klassi teatejooksus olid Aleksandr Šved, Rene Post ja Sergei Rjabõškin kümnendad, hõbeda said lätlased.

Eesti neidude tulemused jäid tagasihoidlikumateks – klassis N18 klassis olid Triin Aedmäe, Sigrid Ruul ja Piibe Tammemäe 12. ja klassis N16 Kerstin Uiboupin, Marilii Zimmermann ja Kaia Kivikas 15. kohal.