Noore tähe rumal toorutsemine kukutas Tottenhami eurosarjast

Dele Alli (vasakul) on äsja näinud enda silme ees punast kaarti.
Dele Alli (vasakul) on äsja näinud enda silme ees punast kaarti. Foto: Dylan Martinez/Reuters/Scanpix

Jalgpalli Euroopa liiga 1/32-finaalis viigistas Tottenham Hotspur kodus 2:2 Gentiga, ent kuna avamäng oli võõrsil 0:1 kaotatud, pääses koondseisuga 3:2 edasi 16 parema hulka Belgia meeskond.

Tottenhamile algas mäng hästi, kui Christian Eriksen juba 10. minutil skoori avas, ent 20. minutiks oli seis taas viigiline, sest karistuslöögi järel lendas pall Spursi ründaja Harry Kane'i peast oma väravasse. Mängu lõpptulemuse suhtes otsustavaks saanud hetk sündis 40. minutil, kui Dele Alli vastasele toorelt sisse sõitis ja kohtunik näitas talle punast kaarti.

Kümnekesi jäänud Spurs võitles südilt ja Victor Wanyama tabamus 71. minutil tähendas, et edasipääsuks vajas Londoni meeskond veel ainult ühte väravat. 82. minutil realiseeris Jeremy Perbet aga kiire vasturünnaku ja kahe värava löömiseks Tottenhamil enam jõudu ei jagunud.

Õhtu suurima skoori eest hoolitses Lyoni Olympique, kes oli kodus AZ Alkmaarist üle koguni 7:1 ja läks kahe mängu kokkuvõttes edasi tulemusega 11:2. Itaalia kõrgliiga teine meeskond AS Roma kaotas kodus 0:1 Villarrealile, kuid avamängu 4:0 võit viis nemadki kindlalt edasi.

Kehvemini käis Fiorentina käsi, sest võõrsil oli Borussia Mönchengladbachi võidetud 1:0, kodus kaotati aga 2:4 ja langeti konkurentsist. Seejuures viisid Nikola Kalinic ja Borja Valero poole tunniga väljakuperemehed 2:0 juhtima, ent avapoolaja lõpu eel lõi Lars Stindl penaltist ühe värava tagasi ning lisas 47. ja 55. minutil teise ja kolmandagi. Viimase naela lõi Fiorentina kirstu 60. minutil Andreas Christensen.

Ainsa paarina vajati lisaaega Donetski Šahtari ja Celta Vigo duellis, kus Šahtar võitis avamängu võõrsil 1:0. Korduskohtumise normaalaja ainsa värava lõi 90. minutil penaltist Iago Aspas ja nii läkski Harkivis toimuv mäng lisaajale. Seal oli 108. minutil täpne Gustavo Cabral ja viis Celta Vigo edasi.