Milano Interi võiduvärava autor Goran Pandev
Milano Interi võiduvärava autor Goran Pandev Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liigas pakkusid tõelise põnevusetenduse mullused finalistid Müncheni Bayern ja tiitlikatisja Milano Inter. Avakohtumise kodus 0:1 kaotanud Inter läks mängu juhtima, kuid jäi esimese poolaja lõppedes siiski 1:2 kaotusseisu. Teisel poolajal lõid itaallased aga Bayerni võrku kaks vastuseta palli, võtsid 3:2 võidu ja pääsesid kaheksa tugevama klubi hulka.

Inter läks juba neljandal minutil Samuel Eto'o löögist juhtima, kuid itaallased andsid kohe pärast seda initsiatiivi käest. 21. minutil puterdas Interi väravavaht Julio Cesar palli Mario Gomezile, kes seisuks 1:1 tegi. Kümme minutit hiljem leidis Lucio ebaõnnestunud puute järel Thomas Müller end Cesariga silmitsi, tõstis palli üle brasiillase ja Bayern juhtis juba 2:1. Esimesel poolajal oli Saksamaa klubil veel mitmeid võimalusi eduseisu suurendada, kuid hoolimata Frank Ribery ja Arjen Robbeni teravast tegutsemisest püsis skoor muutumatuna.

Teisel poolajal andis Bayern initsiatiivi käest ning Inter korraldas sakslaste värava all ühe ohtlikumaid momente. Kuigi omad võimalused olid teisel poolajal ka Bayernil, tegi Wesley Sneijderi tugev löök 63. minutil seisuks 2:2. Bayern ei saanudki pärast seda enam korralikult jalgu alla ja 88. minutil realiseeris Goran Pandev Eto'o ilusa eeltöö ja tegi seisuks 3:2, millega kohtumine lõppeski.

Tänases teises kohtumises alistas Inglismaal Manchester United Marseille 2:1 ja pääses samuti veerandfinaali

Mängu käik:

90.minut: Bayerni poolelt tuleb Breno asemel platsile Kroos, Interi poolelt lahkub platsilt Pandev, kelle asemel tuleb väljakule Kharja

88.minut: Eto'o murrab suurepäraselt Bayerni karistusalasse ja söödab Pandevile, kelle pommlöök teeb seisuks 3:2! Suurepärane come-back, kuid kas Inter hoiab mängu lõpus veerandfinaali kohast kinni?

87.minut: Interi poolelt tuleb Chivu asemel platsile Nagatomo

81.minutil lõi Wes Brown omavärava ja Marseille vähendas kaotusseisu 1:2-le

81.minut: Sneijder pääseb karistusala lähistel löögile, kuid oma mees Pandev jääb pallile ette

Manchester United on 75.minutil Hernandezi väravast 2:0 juhtima asunud

73.minut: Cambiasso annab hea söödu Sneijderile, kuid hollandlase löök ebaõnnestub täielikult

70.minut: van Buyteni asemel tuleb Bayerni poolelt platsile Badstuber

68.minut: Inter mängib palli karistusala lähistel olevale Pandevile, kelle tugev löök lendab üle. Robbeni asemel tuleb platsile Altintop

67.minut: Bayerni karistusalas tekib nurgalöögi järel segadus, kuid lõpuks löövad sakslased palli puhtaks

66.minut: Mäng on muutunud väga lahtiseks. Interi nurgalöök...

63.minut: Coutinho annab palli karistusalasse Eto'le, kes jätab palli Sneijderile. Hollandlane lööb 2:2!

62.minut: Ribery tsenderdab Gomezile, kelle tugeva ühe puutega tehtud löögi tõrjub Cesar

60.minut: Eto'o saab karistusalas palli, jätab selle Pandevile, kuid makedoonlase löök blokeeritakse

59.minut: Lucio teenib kollase kaardi

58.minut: Ohtlik moment Bayerni värava all, kuid väravavaht Kraft jõuab enne ründajaid pallini

57.minut: Bayerni Breno teenib kollase kaardi

50.minut: Interi vahetus: Stankovici asemel tuleb platsile Coutinho

48.minut: Schweinsteiger mängitakse löögile, kuid pall veereb otse Cesarile

47.minut: Ribery mängib kahest mehest mööda, murrab karistusala lähistele, kuid sööt Gomezile on veidi tugev

Teine poolaeg algas!

45.minut: Interi keskkaitsja Lucio hakkab totras olukorras trikitama ja kaotab palli. Bayerni mängijad normaalse löögini siiski ei jõua ja lõpuks vilistatakse Robbenile suluseis

43.minut: Robben sai ootamatult karistusalas terava nurga alt palli, kuid hollandlase löök tabab küljevõrku

40.minut: Müller saab terava nurga all palli, suunab selle Cesarist mööda, kuid pall ei veere väravasse. 3:1 oli väga lähedal

39.minut: Sneijder mängib hea sööduga Stankovici karistusalasse, kuid serblane ei saa palli kätte

38.minut: Bayerni Gustavo tõmbab Sneijderi maha ja tenib kollase kaardi

35.minut: Ribery pääseb Cesariga silmitsi, kuid Interi väravavaht tõrjub

34.minut: Eto'o mängib Stankovici löögile, kuid pall lendab väravast selgelt mööda

Inter peab nüüd veerandfinaali jõudmiseks lööma vähemalt kaks väravat

31.minut: Müller jääb õnnega pooleks Cesariga silmitsi ja tõstab palli üle Interi puurluku väravase. Bayern juhib 2:1

26.minut: Gomez saab karistusalas palli ja lööb peale, Cesar tõrjub

25.minut: Eto'o murrab kiirusega Bayerni karistusalasse, kuid sööt värava ette ebaõnnestub

21.minut: Robben lööb peale, Cesar puterdab palli Gomezile, kes palli väravasse lükkab. Seis on 1:1

17.minut: Ribery tsenderdab äärest, kuid Gomez ei jõua pallini

14.minut: Lahm annab karistusalasse hea tsenderduse, kuid Maicon jõuab pallini esimesena

9.minut: Interi Ranocchio sai viga ja itaallane viidi kanderaamiga platsilt minema. Õige pea oli mees väljakul tagasi

7. minut: Ribery mängib end löögile, kuid Lucio blokeerib prantslase soorituse

Manchester United on Hernandezi väravast  Marseille vastu 1:0 juhtima läinud

3.minut: Samuel Eto'o mängitakse väravavahiga silmitsi ja kamerunlane viib Interi ette 1:0. Videokordusest on näha, et Eto'o oli suluseisus

1. minut: Robben mängis karistuslöögist palli teravalt Interi kasti, kuid Cesar püüdis kindlalt