Tartu naiskond astus esimese sammu finaali suunas

Tartu Ülikool / Eedeni naiskonna mängijad.
Tartu Ülikool / Eedeni naiskonna mängijad. Foto: Marko Saarm

Naiste võrkpalli meistriliiga poolfinaalseeria avavaatus Tartu Ülikool/Eedeni ja TTÜ/Tradehouse`i vahel lõppes erinevalt Kohila Võrkpalliklubi/E-Service ja Tallinna Ülikooli esimesest vastasseisust neljas geimis, kui avageimi kaotanud tartlannad võtsid 3:1 võidu. Kahe võiduni peetavas poolfinaalseerias võib edasipääseja selguda juba teisipäeval.

Tartu Ülikool/Eeden kandis koduväljakul peetud esimeses poolfinaalmängus edukalt favoriidikoormat, saavutades pärast esimese geimi kaotust TTÜ/Tradehouse`i üle küllaltki kindla 3:1 (-22, 18, 15, 20) võidu. Ka põhiturniiri omavahelised mängud lõppesid tartlannade ülekaaluga, kui võõrsil saavutati 3:0 ja koduväljakul raske 3:2 võit, kirjutas volley.ee.

Rünnakuid vaid 21-protsendiliselt realiseerinud veebruarikuu parim mängija Ingris Suvi panustas võitu üleplatsimängijana 15, Renate Pikk 13, Kadi Mägi 11 ja Kertti Külm 10 punkti. Laura Reiter ja Liis Noormets assisteerisid 9 punktiga. TTÜ poolel jõudis ainsana kahekohalise resultaadini Reelika Raap, kelle arvele märgiti 13 silma. Pallingu vastuvõtul 57-protsendilist täpsust näidanud koduvõistkond lõi punktiks 27% rünnakutest. Külaliste samad näitajad olid vastavalt 60% ja 24%. Blokis kogus Emajõelinna esindus kümme ja TTÜ üheksa ning pallingul võitjad koguni 15 ja kaotajad vaid 4 punkti.

Uuesti kohtutakse teisipäeval kell 18.30 TTÜ Spordihoones, vajadusel kolmas kohtumine on kavas 19. märtsil taaskord Tartus. Teises paaris Tallinna Ülikooli vastu avamänguga 1:0 eduseisu haaranud tiitlikaitsja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service loodab seeriale punkti panna teisipäeval.