Järelvaadatav: suurüllatusega hakkama saanud Rakvere krooniti Balti liiga tšempioniks

Võrkpalli Balti liiga finaalis alistas Rakvere võrkpalliklubi 3:2 (12:25, 20:25, 25:22, 26:24, 15:13) Pärnu võrkpalliklubi ning tuli üllatuslikult meistrisarja tšempioniks.

Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

Rakvere parimana tõi Siim Põlluäär meeskonna kasuks 27 punkti. Tanel Uusküla ja Kevin Saar said kirja 14 punkti. Pärnu parim oli 16 punkti toonud Aleksandrs Kudrjašovs. Kuigi Pärnul oli võimalik neljandas geimis kasutada ka matšpalli, suutsid Rakvere mängijad näidata suurt võitlusvaimu ning raske hetke enda kasuks pöörata.

Rakvere peatreeneri Urmas Tali sõnul oli algus nende poolelt kohmetu. «Pärnu mängis esimesed kaks geimi vigadeta ning me ei saanud mängu sisse. Lootsime servi peale, aga see ei õnnestunud. Servi vastuvõtt lonkas meil alguses päris palju. Seetõttu ei tulnud asja ka rünnakust.»

Laupäevases esimeses poolfinaalis sündis üllatustulemus, kui põhiturniiri võitnud Tartu Bigbank kaotas 1:3 Rakvere Võrkpalliklubile (25:18, 24:26, 17:25, 10:25). Rakvere jaoks on see esimene kord Balti liigas finaali jõuda. Rakvere edukaim oli 16 punktiga Siim Põlluäär, Kevin Saar lisas 14 punkti.

Teises poolfinaalis võitis Pärnu Võrkpalliklubi 3:2 (16:25, 25:21, 23:25, 25:20, 15:11) Tallinna Selveri. Pärnu edukaimad olid 13 punktiga Aleksandrs Kudrjašovs ja Taavet Leppik. Kahekohalise saldoni jõudsid veel Hindrek Pulk (12) ja Toms Švans.