Uskumatu! Eesti murdis maailma tippkoondise Horvaatia 3:0

Eesti jalgpallikoondis alistas sõpruskohtumises FIFA edetabelis 16. kohal paikneva Horvaatia koondise 3:0.

Eesti koondis läks mängu juba avaminutil 1:0 juhtima, kui värava lõi Siim Luts. Teisel poolajal otsustasid mängu saatuse vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljev, kes oli täpne 81. minutil, ning Sergei Zenjov, kes skooris omakorda kolm minutit hiljem.

Väga hea mängu tegid Eesti koondise väravavahid. Avapoolajal valvas Eesti puuri Mihkel Aksalu, teiseks poolajaks sekkus mängu Marko Meerits.

Kuigi Horvaatia koondise esialgses nimekirjas olid ka vastavalt Madrdi Reali ja Barcelona staarid Luka Modric ja Ivan Rakitic, siis Horvaatia peatreener Ante Čačić otsustas neile siiski puhkust anda. Sellegipoolest on Horvaatia koosseisus esindatud näiteks Madridi Reali, Torino Juventuse, Fiorentina, Milano Interi, Napoli, Sporting Gijóni, Genti, Beşiktaşe ja Leverkuseni Bayeri pallurid.

Nädalavahetusel peetud MMi valikmängudes viigistas Eesti võõrsil 0:0 Küprosega ja Horvaatia võitis Ukrainat 1:0. Kui Horvaatia asub FIFA edetabelis 16. kohal, siis Eesti on 119. positsioonil.