Silver Tabo
Blake Griffin (vasakul) võitlemas Lakersi mängija Larry Nance Jr. vastu läinud ööl toimunud kohtumises. Foto: Jayne Kamin-Oncea/USA Today Sports/Scanpix

Korvpalliliigas NBA peeti läinud ööl viis kohtumist. Seejuures võitis LA Clippers koduväljakul Blake Griffini 36 punkti toel 115:104 LA Lakersi, tänu millele sai Clippersi peatreener Doc Rivers kirja oma treenerikarjääri 800. võidu.

Clippers võitis esimese veerandaja kuue punktiga (28:22), kaotas teise neljandiku ühe silmaga (27:28), näitas kolmandal veerandajal võimu, visates 38 punkti Lakersi 22 vastu ning kaotas viimase neljandiku kümne silmaga (22:32), vormistades viimaks võidu skooriga 115:104. Võitjate parimana tõi Blake Griffin 40 mänguminutiga 36 punkti (kahesed 15st 12, kolmesed 7st 4 ning vabavisked 9st 8), kaheksa lauapalli ning viis korvisöötu. Chris Paul lisas 29 ja J. J. Redick 19 silma. Lakersi resultatiivseimana kogus vahetusest sekkunud David Nwaba 19 punkti, Brandon Ingram lisas 18 silma.

Läänekonverentsis asub LA Clippers 47 võidu ja 31 kaotusega viiendal kohal, LA Lakers on 21 võidu ja 55 kaotusega kindlalt viimane. Esikohta hoiab 62 võidu ja 14 kaotusega Golden State Warriors. Põhiturniiri lõpuni jääb kuus kohtumist.