Sise-EMil vigastuse tõttu katkestanud Uibo naases võistlusareenile

Silver Tabo
Maicel Uibo Rio olümpial.
Maicel Uibo Rio olümpial. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti mitmevõistleja Maicel Uibo tegi nädalavahetusel USAs Athensis esimese võistluse pärast märtsi alguses toimunud sise-EMi, mille ta pidi reievigastuse tõttu juba avaala ehk 60 meetri jooksu järgselt katkestama.

Nädalavahetusel lombi taga võistelnud Uibo ei teinud kaasa kogu kümnevõistlust, vaid osales viiel üksikalal. Nii tõukas ta kuuli 13.77 meetrit (isiklik rekord 14.98), jooksis 400 meetrit ajaga 51,81 sekundit (50,24), sai 110 meetri tõkkejooksis kirja aja 14,76 sekundit (14,61), heitis ketast 47.46 meetrit (49.14) ning hüppas teivast 4.97 meetrit (5.30). Kuimetsa Kuld blogi järgi sai Uibo kogusummana kirja 4045 punkti.

Kümnevõistluse võitis tänavuse hooaja maailma teise tulemuse ehk 8345 punktiga koos eestlase Karl-Robert Saluriga Georgia ülikoolis õppiv ja treeniv ameeriklane Devon Williams. Saluri ise lükkas aga oma selle välishooaja esimese kümnevõistluse maikuusse, kuna teda vaevas võistluse eel tagareieprobleem. Ainsa eestlasena täisprogrammi järgi võistelnud Markus Leemet sai 7382 punktiga neljanda koha.