Super: Anett Kontaveit jõudis Stuttgardis põhiturniirile!

Silver Tabo
Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Peter Klaunzer/AP/SCANPIX

Eesti naiste esireket Anett Kontaveit (WTA 73.) pääses Stuttgardi tenniseturniiri põhiturniirile. Kvalifikatsiooni kolmandas ringis alistas eestlanna Tšehhi tennisisti Lucie Hradeckaga (WTA 168.) 6:3, 6:7 (0), 6:1.

Pea kaks tundi kestnud kohtumises lõi Kontaveit 2 serviässa Hradecka 5 vastu. Eestlanna suutis päästa 12 murdepallist 10. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 105 punkti (52 protsenti), vastane 96.

Stuttgardi turniiril on kohal sisuliselt kogu tennisemaailma koorekiht. Esikaheksast on puudu ainult WTA tabelis täna taas esikohale tõusnud ameeriklanna Serena Williams, kes teatas eelmisel nädalal oma lapseootusest. Põhiturniirile pääses kokku 32 sportlast, neist neli läbi kvalifikatsiooni.

Esimesed mängud naisüksikmängu põhiturniiril mängitakse teisipäeval.

21-aastane eestlanna sai kvalifikatsiooni avaringis 7:5, 6:3 jagu ukrainlannast Katerina Bondarenkost (WTA 92.). Eile toimunud teises ringis alistas Kontaveit 6:3, 6:4 sakslanna Antonia Lottneri (WTA 180.). 31-aastane Hradecka seljatas seevastu esimeses ringis 7:6, 6:4 sakslanna Annika Becki (WTA 63.) ning teises ringis 6:3, 4:4, 6:3 šveitslanna Amra Sadikeovici (WTA 217.).

Kokku pääseb kvalifikatsiooni kaudu põhitabelisse ehk 32 parema sekka neli naistennisisti. Stuttgarti turniiril on kohal sisuliselt kogu tennisemaailma koorekiht. Esikaheksast on puudu ainult WTA tabelis täna taas esikohale tõusnud ameeriklanna Serena Williams, kes teatas eelmisel nädalal oma lapseootusest.

Stuttgartis naaseb suurele areenile ka võistluskeelu alt vabanev venelanna Maria Šarapova, kes kohtub põhiturniiri avaringis itaallanna Roberta Vinciga.