Dortmund alistas vägevas mängus Bayerni ning jõudis taas karikavõistluste finaali

Siim Kaasik
Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Foto: MICHAELA REHLE/REUTERS

Dortmundi Borussia alistas Saksamaa jalgpalli karikavõistluste poolfinaalis Müncheni Bayerni 3:2.

Dortmund läks avapoolajal tänu Marco Reus väravale kohtumist juhtima, kuid Bayern suutis poolajaks tänu Javier Martinezi ja Mats Hummelsi tabamustele eduseisu haarata. Teisel poolajal mängis Dortmund Bayerni üle, kui väravad lõid Pierre-Emerick Aubameyang ja Ousmane Dembele.

Dortmund jõudis karikavõistluste finaali juba neljandat aastat järjest. Eelnevatel aastatel on finaalis kaks korda kaotatud Bayernile ning korra Wolfsburgile.

Teises poolfinaalis alistas teisipäeval Bundesliga üheksas meeskond Frankfurt liiga kümnenda tiimi Mönchengladbachi Borussia pärast 1:1 lõppenud normaalaega penaltiseerias.

Finaalmäng peetakse 27. mail Berliini olümpiastaadionil.