Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Reportaaž: Rapla alustas hästi, Kalev lõpetas paremini

Avamängu küsimused ja vastused!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Kalev/Cramo - Rapla AVIS UTILITAS. | FOTO: Tairo Lutter

Hooaja suurima üllatusena finaali pääsenud Rapla Avis Utilitase ja tiitlikaitsja Kalev/Cramo vastasseis meelitas Saku suurhalli umbes 3500 inimest. Raplat on pealinna tulnud toetama terve sektoritäis fänne, Kalev peab vallas vastaste üleolekut tunnistama.

Rapla peatreener Aivar Kuusmaa ütles enne finaale, et läheb esimest korda pikas seerias võitu püüdma enda jaoks mõneti vastuolulise plaaniga: rünnakuga. Sest kaitsele orienteeritud plaaniga Kalevi-suguse meeskonna vastu ei saa. Esialgu plaan töötab, pall liigub, visked tabavad. Ja esimese veerandajaga võtab Rapla koguni 17 lauapalli (neist 7 ründes!), Kalev kokku vaid kuus palli. Ründelaud näitab ilmekalt seda, kes isukamalt seda mängu võita tahab – hetkel Rapla.

Esimest korda finaali jõudnud Rapla meestel käsi ei värise, pigem on hajevil kalevlased, kes liigselt vigade ja pallikaotustega patustavad. Küll tehakse rünnakul elu raskeks Rapla liidril Thomas vand der Marsil, kes piirdub avapoolajal vaid nelja punktiga. Rapla poolel elab mängu hästi sisse Sven Kaldre, kelle kaks kolmest meeskonna emotsioonid üles viivad.

Kalev ei suuda kuidagi oma mängu leida ja poolaja võidab Rapla 32:30.

Teist poolaega alustavad kalevlased hoopis teise energiaga, Rapla sunnitakse palli kaotama ja visetel eksima. Peatreener Kuusmaa vaatab seda kõike talle mitteomaselt stoilise rahuga. Ilmselt pole selle põhjus mittehoolimine, vaid treener nuputab plaani, mis sellest mõõnast üle aitaks. Martin Paasoja ja Rasham Suareze läbiminekud jätavad kalevlased kaitses tühjade kätega ja Rapla väljub neljapunktilisest kaotusseisust kiiresti. Mõtlemisaja võtab hoopis maruvihane Alar Varrak.

Kolmanda veerandaja lõpus teeb aga Paasoja oma neljanda vea ja see on Rapla jaoks ohumärk. Paasojata Rapla Kalevile vastu ei saa. Rapla mängujuht Domen Bratož viskub hetk hiljem põrandale, säärelihase kramp. Hiljem saab ta siiski jätkata. Kalevi rünnakuid veab ja ka lõpetab mängujuht Sten-Timmu Sokk, kes viib kodumeeskonna juhtima 46:40.

Enne viimast vaatust saab Kalev 54:41 ette. Laud on kontrolli alla saadud, visked tabavad. Rapla mehed seevastu eksivad. «Hästi, Martin!» röögivad Kalevi fännid Paasojale, kui too taas eksib.

Branko Mirkovici kaks kolmest löövad Rapla kirstu viimase naela – 60:46 kuus minutit enne lõppu. Viimased minutid on koledad, kohtunikud peavad mängijate ja Kuusmaa emotsioone ohjeldama. Lõppskoor 72:52. Kuusmaa peab seega oma lubadust, et Rapla võtab seerias vähemalt ühe mängu ära, täitma järgmiste mängudega.

Esimese mängu küsimused ja vastused

Enne finaalseeria esimest kohtumist olid õhus mitmed küsimused. Püüame neile vastata.

Kas poolfinaalis punktide osas kahvatult esinenud Sven Kaldre suudab Raplale lisaks korralikule kaitsele oma panuse ka punktidega anda? Suutis. Oli meeskonna resultatiivseim 11 silmaga.

Kas Kalev suudab Rapla võimaliku jokkeri Rasham Suareze tuju rikkuda või suudab keevaline mees end valitseda? Nii ja naa, Suarez tõi 10 silma, ent ei tabanud ühtegi kolmest.

Kas Rapla tagamehed suudavad Kalevi pressi üle elada? Suutsid. Aga sellest ei piisanud.

Kas Rapla fännid teevad Saku suurhallist Rapla kodusaali? Kas just seda, ent sektoritäis punasärke domineeris võõral väljakul.

Kui palju kasutab Alar Varrak pikalt vigastusega eemal olnud Gregor Arbetit? Avamängus Arbet platsil ei käinud.

Kas Kalevi mängijate suuremad kogemused maksavad? Avamängus ei näidanud Rapla mehed mingit aukartust, aga Branko Mirkovic, Cedric Simmons ja Sten-Timmu Sokk olid otsustavatel hetkedel kindlamad. Kogemus maksis.