Raskustes siplev Soome hokikoondis pääses üle noatera

Soomlased tähistamas norralaste alistamist.
Soomlased tähistamas norralaste alistamist. Foto: GRIGORY DUKOR/REUTERS/SCANPIX

Jäähoki maailmameistrivõistlustel on sel aastal raskustes Soome koondis. Viimati olid soomlased hädas naaberriigi Norraga, keda suudeti lõpuks lisaaja järel 3:2 võita.

Norralased asusid kohtumist avakolmandikul juhtima, kui tabamuse sai kirja Anders Bastiansen. Teisel kolmandikul viigistas Juuso Hietanen esmalt seisu ning seejärel viis Julius Honka soomlased juba juhtima.

29 sekundit enne kolmanda kolmandiku lõppu viskas Andreas Martinsen seisuks 2:2 ja nii selgitati võitja lisaajal. Lisaajal tõi soomlastele võidu Markus Hannikaineni tabamus. Lisaaeg kestis ainult 1.55.

Tänu võidule hoiab Soome B-alagrupis nüüd 9 punktiga 4. kohta. Norralased on seejuures 8 silmaga just soomlaste lähimad jälitajad ehk veerandfinaali pääsemise (veerandfinaali pääsevad alagrupi 4 paremat) seisukohast oli tegemist ülimalt olulise matšiga.

Teises samal ajal toimunud kohtumises pidi kaotuse vastu võtma Läti, kes jäi 4:6 alla USA-le. Seejuures läks Läti 1:0 ja ka 3:1 juhtima.