Venemaa näitas jäähoki MMil võimu, Valgevene pääses Lukašenka vihast (1)

Venemaa koondislane Nikita Kutšerov (punases) ohustamas Slovakkia väravat.
Venemaa koondislane Nikita Kutšerov (punases) ohustamas Slovakkia väravat. Foto: POOL/REUTERS/Scanpix

Pariisis ja Kölnis peetaval jäähoki MMil jätkab hea hooga Venemaa koondis. Viimati käis venelaste jõud koguni 6:0 üle slovakkidest.

Venemaa poolel viskas kaks esimest väravat Jevgeni Dadonov (1.12 ja 13.32). 3:0 tegi seisuks Andrei Mironov (19.19).

Teisel kolmandikul jõudsid väravateni Nikita Kutšerov (22.53) ja Ivan Telegin (32.50). Kohtumise lõppseisu vormistas kolmandal kolmandikul Vladislav Gavrikov (55.47).

Võiduarve avas sel turniiril lõpuks ka Valgevene, kes alistas B-alagrupi kohtumises 5:2 Sloveenia. Kui turniiri käigus on juba kuulda olnud, et Valgevene president Aljaksandr Lukašenka on hokikoondise peale tulivihane, siis võit sloveenide üle peaks tooma veidike lohutust.

Samas on Sloveenia eeldatavalt alagrupi kõige nõrgem meeskond ja nendele kaotamine oleks tõenäoliselt valgevenelastele kaela toonud ka Lukašenka suure viha.

Tänu Sloveenia alistamisele õnnestub valgevenelastel tõenäoliselt nüüd vältida alagrupis viimast kohta.