Markus Jürgenson.
Markus Jürgenson. Foto: Sander Ilvest

Soome jalgpallimeistrivõistlustel lõi Vaasan Palloseura ridadesse kuuluv äärekaitsja Markus Jürgenson kauni värava, kuid kahjuks lendas pall klubikaaslase Marko Meeritsa poolt valvatavasse väravasse.

Jürgenson üritas kohtumise 36. minutil sööta palli tagasi Meeritsale, kuid reaalsuses lendas pall ilusa kaarega hoopis väravasse ning seis 1:1 oli tõsiasi.

Jürgensoni õnneks tegid Jamaikalt pärit klubi ründetähed Steven Morrissey ja Andre Clennon oma tööd eeskujulikult ning Vaasan Palloseura alistas võõrsil Jyväsküla lõpuks 4:1.

Kui Meerits tegi kohtumises kaasa kõik 90 minutit, siis Jürgenson võeti teiseks poolajaks puhkama. Turniiritabelis paikneb eestlaste tööandja 14 punktiga 2. kohal. Tabeliliider on HJK 17 silmaga.

Mihkel Aksalu koduklubi SJK alistas 3:0 RoPSi. Aksalu seisis väravas kõik 90 minutit. Ats Purje tööandja KuPS alistas 2:1 Lahti, Purje viibis väljakul 75 minutit. Andreas Vaikla sai 90 mänguminutit kirja koduklubi Mariehamni väravas seistes, kui mäng HIFKiga lõppes 1:1.