Silver Tabo
Kanada võidukas jäähokimeeskond.
Kanada võidukas jäähokimeeskond. Foto: Martin Meissner/AP/Scanpix

Saksamaal toimunud jäähoki MMi esimesest poolfinaalist väljus võidukalt Kanada, kes alistas 0:2 kaotusseisust väravatega 4:2 Venemaa ning jõudis seega esimesena finaali.

Kui kaks kolmandikku oli mängitud, juhtis Venemaa kohtumist 2:0 Jevgeni Kuznetsovi (32.16) ja Nikita Gusevi (34.50) tabamustest.

Seevastu viimasel ehk kolmandal kolmandikul tuli Kanada mängu tagasi ning sai lõpuks kirja magusa võidu. Kui kolmandiku 17. sekundil viskas ühe värava tagasi Mark Scheifele, siis 15 minutit hiljem lisas Mate Mackinnon juba teise. Kõigest kaks minutit hiljem viis esimest korda Kanada juhtima Ryan O'Reilly ning napilt enne mängu lõppu lisas ka neljanda tabamuse Sean Couturier.

Kokkuvõttes tegi Kanada 38 pealeviset ning Venemaa kümme tükki vähem. Kui Kanada sai karistusminuteid 10, siis Venemaa 22.

Ühtlasi jõudis Kanada jõudis MMil finaali kolmandat korda järjest.

Kanada jääb nüüd ootama finaalivastast paarist Rootsi - Soome, kes kohtuvad omavahel kell 20.15.

Video Kanada 3:2 väravast: