Merili Luuk
Golden State Warriors on aastase pausi järel taas NBA meister!
Golden State Warriors on aastase pausi järel taas NBA meister! Foto: Kyle Terada/USA Today Sports

NBA korvpalliliigas selgus täna meister, kui tunamullune võitja Golden State Warriors alistas tiitlikaitsja Cleveland Cavaliersi 129:120 ning võitis seeria 4:1.

Warriors pani paremuse maksma juba teisel veerandajal, mille võitis suisa korvidega 38:23. Poolajal mindi puhkama seisul 71:60. Ometi suutis Cleveland LeBron Jamesi hullumeelsete visete toel vahe vähendada kolmele punktile, aga Kevin Duranti ja Andre Iguodala otsustavale tegutsemisele oli Warriors aastase pausi järel taas NBA meister.

Võitjate parimana tõi Durant 39 punkti, Stephen Curry lisas 34 ja Iguodala 20 punkti. Clevelandi parim oli LeBron Janes, kes tõi koguni 41 punkti, võttis 13 lauapalli ning jagas kaheksa resultatiivset söötu.

Finaalseeria väärtulislikemaks mängijaks kuulutati Durant, kes tõi keskmiselt 35,2 punkti.