Madridi Real purustas Tottenhami, tiitlikaitsja Inter hävis kodus Schalkele

Oliver Lomp
Emmanuel Adebayor (vasakul valges) viis pealöögiga Madridi Reali Tottenhami vastu juhtima Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liiga tänased veerandfinaalid kujunesid väga ühepoolseks. Madridi Real purustas kodus Tottenhami 4:0, tiitlikaitsja Milano Inter aga hävis koduväljakul Schalkele 2:5.

Reali jaoks algas tänane kohtumine suurepäraselt, kui juba 5.minutil suunas Emmanuel Adebayor Mesut Özili nurgalöögi peaga väravasse. Tottenhami õudusunenägu jätkus 15. minutil, kui teise kollase kaardi teenis ründaja Peter Crouch, mis tähendas, et inglased jäid juba varakult vähemusse.

Kuigi esimesel poolajal rohkem väravaid ei löödud oli Real pidevalt domineerivam pool ja teisel poolajal läks väravaluuk lahti. Esmalt lõi Adebayor oma teise värava, siis pommitas Angel di Maria palli ilusa löögiga ristnurka ja seis oli 3:0. Lõppskoori vormistas Cristiano Ronaldo madal pommlöök. 4:0 seis tähendab, et suure tõenäosusega on Real poolfinaalis.

Suurüllatuse sepistas täna aga Saksamaa klubi Schalke, kes alistas võõrsil tiitlikaitsja Milano Interi 5:2. Kuigi Inter läks kohtumist kahel korral juhtima, suutis Schalke viigistada ja teisel poolajal itaallaste elu põrguks muuta. Interi jaoks tähendab 2:5 kaotus sisuliselt väljalangemist - Saksamaal peavad nad võitma nelja väravaga.

Mängu käik:

90.+1.minut: Pepe pääseb nurgalöögi järel löögile, kuid pall lendab napilt üle

87.minut: Kaka annab hea tsenderduse Ronaldole, kelle pommlöök teeb seisuks 4:0

84.minut: Ronaldo lööb peale, kuid pall veereb mööda

82.minut: Tottenham näib alla andnud olevat, Real jätkab ründamist

77.minut: Ronaldo teeb korraliku kauglöögi, kuid Gomes tõrjub

77.minut: di Maria asemel tuleb platsile Kaka

Schalke on Interi vastu läinud juhtima juba 5:2. Teise tabamuse on täna löönud Edu

74.minut: Defoe saab kollase kaardi. Reali poolelt tuleb Adebayori asemel platsile pikalt vigastuspausilt tulev Higuain

72.minut. di Maria teeb seisuks 3:0. Argentiinlane möödub karistusala nurgas ühest mängijast ja lööb palli ristnurka. Ilus värav

70.minut: Bale on valudes...tundub, et mehega on siiski kõik kirras

69.minut: Ronaldo triblas terve Tottenhami kaitseliini üle, kuid portugallase löögile saadi jalg ette

66.minut: Adebayor oli lähedal kübaratrikile, kuid Gomes tõrjus tema pealöögi

61.minut: Reali poolelt tuleb Khedira asemel platsile Diarra

Inter on kodusel San Sirol sattunud eriti raskesse seisu - Ranocchio lõi omavärava ja Schalke juhib 4:2

57.minut: Real mängib kiiresti nurgalöögi lahti. Marcelo tsenderdab Adebayorile, kes lööb peaga 2:0

Schalke on vanameister Rauli väravast juhtima asunud

53.minut: Tottenhami nurgalöök...pall lendab karistusalast välja, Assou-Ekotto proovib Casillast üllatada, kuid pall lendab mööda

51.minut: Real piirab Tottenhami karistusala väga ohtlikult. Marcelo teeb lõpuks löögi, kuid Ronaldo jääb pallile ette. Portugallane tahtis vist palli suunata, kuid puude ebaõnnestus

49.minut: Real valdab palli. Ronaldo kauglöök ei lähe väravast väga palju mööda

46. minut: Tottenhami käitumist saab teisel poolajal olema põnev jälgida. Kas Inglismaa klubi läheb viiki püüdma või keskenduvad nad eelkõige kaitsetööle. 0:1 kaotus võõrsil poleks katastroof

Teine poolaeg algas

Esimene poolaeg on läbi

45.minut: Casillas lööb pallist mööda ja Tottenham saab nurgalöögi, millest midagi erilist ei sünni

42.minut. Reali surve: di Maria löögi tõrjus Dawson selgelt käega, kuid kohtunik penaltit ei anna

40.minut: Corluka tõmbab Ronaldo maha ja teenib kollase kaardi. Olukorrale järgnenud karistuslöögi saadab Ronaldo kindlalt väravast üle

Schalke on Interi vastu viigistanud, värava lõi Edu

36: minut: Bale näitab rünnakul kiirust, Pepe peab ta maha tõmbama ja teenib kollase kaardi

35.minut: Tottenhami karistuslöök - van der Vaart lööb peale, Casillas puterdab palli maha, kuid Reali väravavahi vastu vilistatakse viga

Inter on Milito väravast Schalke vastu juhtima läinud

32.minut: Suurepärane lahendus Realilt.  Marcelo ananb tsenderduse Tottenhami karistusalasse, Ramos lööb palli peaga värava ette, kuid Adebayor ei jõua napilt pallini

30.minut: Suurepärane võimalus Tottenhamil. Bale mängitakse pika sööduga vabaks, mees murrab kiirusega Reali karistusalasse, kuid nurk jääb liiga teravaks ning pall lendab küljevõrku

29. minut: Tottenhamilt ohtlik rünnak, van der Vaart ei jõua napilt pallini

28.minut: Jälle Reali nurgalöök - Carvalho pääseb löögile, kud Gomes püüab

27.minut: Taas Realil nurgalöök....taas nigel

25.minut: Reali nurgalöök...sellest midagi ei tule

22.minut: Ronaldo mängitakse üsna terava nurga alt löögile, kuid Gomes püüab kindlalt

19.minut: van der Vaart teenib üsna lihtsas olukorras kollase kaardi

Schalke on vahepeal viigistanud - väravaautoriks märgitakse Matip

15.minut: Peter Crouch teenib teise kollase kaardi ja mees saadetakse platsilt minema. Tottenhamil läheb nüüd väga raskeks

12. minut: Adebayor teeb tarbetu vea ja teenib kollase kaardi

10.minut: Real domineerib. Hispaania klubi pika rünnaku lõpetab Marcelo, kes mängib end ilusti löögile, kuid pall lendab napilt mööda

8.minut: Corluka nurgalöök leiab Crouchi pea, kuid pall lendab kindlalt üle

7.minut: Ramos teeb Modrici vastu vea, Tottenham saab normaalsest kohast katristuslöögi. Adebayor lööb palli nurgalöögiks

5. minut: Di Maria pealelöögi tõrjub Gomes nurgalöögiks. Nurgalöögijärgest olukorrast lööb Adebayor peaga 1:0

3.minut: Ronaldo mängib end löögile, kuid pall lendab mööda

2. minut: Madridis peetav mäng on alanud rahulikult, Real valdab palli