Õiget häälestust otsinud Tšernov avas hooaja kuuenda kohaga

Siim Kaasik
Liina Tšernov.
Liina Tšernov. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Liina Tšernov avas oma selle aasta staadionihooaja eile õhtul Prantsusmaal Hérouville Saint Clair’i rahvusvahelisel kergejõustikuvõistlusel, kus sai 1500 m jooksus 6. koha ajaga 4.16,95. Jooksu võitis etiooplanna Abye Worknesh ajaga 4.09,57.

«Esimene start on mul alati raske, sest ma ei saa 1500 m distantsil end kohe õigesse häälestusse. Pole hullu, sest tavaliselt olen alustanud palju halvemini. Mul on hea meel, et nii hästi läks,» ütles Tšernov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Tšernovi välishooaeg algas tänavu tavalisest hiljem, sest pärast Maijooksu jäi tal säär valusaks ja tekkis tükk lihasesse. Füsioterapeut Indrek Tustit soovitas Tšernovil aja maha võtta. Nii jättis Tšernov vahele Riia karikavõistlused ja Eesti teatejooksude meistrivõistluste 3×800 m jooksu.  Nüüd tuleb Tšernov Eestisse tagasi, et valmistuda Vaasas toimuvateks Euroopa võistkondlikeks karikavõistlusteks, kus stardib 800 m ja 1500 m distantsil.