Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Rasmus Mägi lunastas pääsme jooksule, mille võitja teenib 50 000 dollarit

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Rasmus Mägi. | FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi sai Stockholmis kergejõustiku Teemantliiga etapil ajaga 49,16 teise koha ning säilitas neljapäeval Oslos kätte võidetud Teemantliiga üldliidri koha.

Mõlemad etapid võitis Norra jooksja Karsten Warholm. Kui neljapäeval püstitas ta Oslos 48,25ga rahvusrekordi, siis eile oli võiduaeg 48,82. Mäele andis isiklik hooaja tippmark 49,10 Oslos alles viienda koha, Stockholmis aga tähendas 49,16 teist kohta. Türgi jooksja Yasmani Copello kaotas eestlasele kahe sajandikuga.

Teise kohaga teenis Mägi 6000 USA dollarit auhinnaraha ja Teemantliiga üldarvestuses seitse punkti, mis kasvatas ta saldo 17ni, mis on ühe võrra enam kui Warholmil. Järgnevad Copello 13, Bershawn Jackson (USA) 11 ning L.J. van Zyl (Lõuna-Aafrika Vabariik) ja Mamadou Kasse Hann (Prantsusmaa) 9 punktiga.

Neljandat ja viimast korda on meeste 400 meetri tõkkejooks Teemantliiga kavas 9. juulil Londonis, aga 24. augustil Zürichis toimuvale finaaletapile, kuhu pääsevad üldarvestuse kaheksa paremat ja kus võistluse võitja teenib 50 000 USA dollarit, on senistel etappidel kolmanda, viienda ja teise koha teeninud Mägi juba praegu koha taganud.

Kergejõustiku Eesti karikavõistlustel Pärnus said laupäeval esikoha TÜ ASK nais- ja Audentese meeskond. Kettaheitja Martin Kupper üritas Pärnus täita MM-normi (65.00), aga piirdus 61.86ga. 1. ja 2. juulil Tallinnas toimuvateks Euroopa võistkondlikeks meistrivõistlusteks valmistuv Grit Šadeiko (TÜ ASK) proovis vormi kaugushüppes ja odaviskes, tulemusteks vastavalt 6.01 ja 46.29.