Ivanov piirdus Hollandis veerandfinaaliga

Siim Kaasik
Vladimir Ivanov.
Vladimir Ivanov. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Vladimir Ivanov (ATP 407.) jõudis Alkmaaris toimunud tenniseturniiril üksikmängus veerandfinaali ja paarismängus poolfinaali.

Esimeses ringis võitis Ivanov hollandlase Jelle Selsi (ATP 631.) 6:4, 6:2. Teises ringis oli Ivanovi vastaseks 21-aastane hollandlane Mick Veldheer (ATP 1410.). Pärast avaseti kaotust õnnestus Ivanovil mäng võita 5:7, 6:4, 6:2.

Veerandfinaalis kohtus Ivanov 23-aastase sakslase Robin Kerniga (ATP 527.). Kohe alguses õnnestus Kernil 3:0 juhtima minna ja kuigi Ivanov murdis tagasi, läks setivõit siiski 6:4 sakslasele. Teises setis jagus tasavägist mängu viienda geimini. Siis tegi Ivanov mängu ainsa topeltvea ja Kern murdis 4:2 ette ning võitis teise seti 6:2.

Paarismängus oli Ivanovi paariliseks 24-aastane prantslane Maxime Chazal (ATP 346.). Esimeses ringis võitsid nad Argentina paari Facundo Arias Bisso - Nicolas de Marco 7:5, 6:2. Veerandfinaalis olid nad vastamisi Hollandi paariga Mats Hermans - Bart Stevens. Esimeses setis jäid Ivanov - Chazal 1:3 kaotusseisu, kuid suutsid sealt välja tulla ja võitsid kohtumise 7:6 (6), 6:3.

Poolfinaalis kohtuti järgmise Hollandi paariga Botic Van de Zandschulp - Boy Westerhof. 21-aastane Van de Zandschulp (ATP 335.) oli eestlastele tuttav sügisel toimunud Paf Openilt, kui ta Laagris võitis paarismängus Niels Lootsmaga ja Pärnus üksikmängus (finaalivastaseks Ivanov). Poolteist tundi kestnud mängus tuli Ivanov - Chazal vastaste 7:6 (4), 7/6 (3) paremust tunnistada.