foto: Priit Simson
Mullune ebaõnnestuja Sillamäe Kalev näitab uut kvaliteeti
11.04.2011 12:57
Eesti jalgpallimeistrivõistlustel on praeguseks mängitud kuus vooru ning viis medaleid jahtivat meeskonda mahuvad nelja punkti sisse. Samas näitab head hoogu mullu viiendaks jäänud Sillamäe Kalev.
Viimase vooru keskses kohtumises alistas Sillamäe võõral väljakul 2:1 tänavuse hooaja eel täiendusi hankinud Nõmme Kalju ning püsib jätkuvalt tabeli tipus.
«Siiamaani on meil kõik korralikult sujunud ja eks meeskonna eesmärgiks ongi hooaja lõpuks esimeseks tulla,» sõnas Sillamäe Kalevi mängumees Tanel Tamberg. «Meeskonnas on hea aura ning pingi pealt on tulemas mitmeid noori, kes annavad meeskonnale palju juurde.»
Kui mulluse hooaja eel peeti Sillamäed samuti üheks favoriidiks, siis teatavasti toona ei õnnestunud ootusi täita. Kuid käimasolevat hooaega on alustatud seda paremini ning meeskond suudab väljakul paremini täita peatreener Vladimir Kazatšenoki korraldusi.
«Kõik on treeneriga harjunud ja teavad, mida oodata. Meeskonnas on ka uusi mehi, kes on andnud meile palju juurde,» lisas Tamberg.
Kui Sillamäe klubi asub liigatabeli tipus, siis ka väravalööjate pingerivis jagab seitsme tabamusega esikohta Kalevi ründaja Aleksei Aleksejev. Seitse tabamust on kirjas ka Narva Transi mängijal Aleksandrs Cekulajevsil.
Sarnaselt Sillamäega on kuue vooruga 14 punkti kogunud ka tiitlikaitsja FC Flora. Viimati alistas Flora koduväljakul 6:0 Lasnamäe Ajaxi.
«Meie mäng oli võrreldes varasemate kohtumistega meeldivam. Oli näha, et meestel oli väljakul pea juba rohkem lahti,» sõnas Flora peatreener Martin Reim. «Ega Sander Posti lahkumine meie mängu väga palju muutnud ei ole, kuid praegune olukord sunnib mehi otsima rohkem erinevaid lahendusi.»
Nii nagu Flora sai suure võidu kirja ka Tallinna Levadia, võõrsil alistati 5:0 Tartu Tammeka. Kui mullu oli Tammeka turniiritabelis kindel kuues meeskond, siis tänavu on kuue kohtumisega teenitud vaid kolm punkti, mis annab kaheksanda positsiooni.
«Eks igaüks peab vaatama enda sisse ning tuleb hakata paremini mängima. Asi on praegu rohkem kõrvade vahel,» põhjendas Tammeka juhendaja Marko Kristal. «Ega keegi meeskonnas pole olukorraga rahul ning teeme kõik, et asja parandada.»
Turniiritabeli tipus olevatest meeskondadest sai kirja võidupunktid ka Narva Trans, kes alistas võõrsil 3:0 Paide linnameeskonna. Kolm punkti teenis ka koduväljakul 2:0 FC Kuressaare alistanud FC Viljandi.
Kuue vooru järel ongi turniiritabel küllaltki põnev, esimesed viis meeskonda mahuvad vaid nelja punkti sisse ja muutusi tabeli tipus võib oodata iga kohtumise järel.
«Praegu tundub küll, et viis meeskonda on väga ühtlased ning enne kohtumist ei oskagi ennustada, kelle kasuks võiks mäng kalduda,» arvas Flora juhendaja. «Mingi hetk saab kindlasti ka Tammeka hoo sisse ja ka alumised neli võivad alati üllatada.»
JALGPALL
Meistriliiga kuues voor
Nõmme Kalju – Sillamäe Kalev 1:2 (89. Wakui – 52. Nikulin, 71. Aleksejev), FC Viljandi – FC Kuressaare 2:0 (43. Veis, 69. Kulatšenko), Narva Trans – Paide linnameeskond 3:0 (46., 81. Cekulajevs, 58. Plotnikov), FC Flora – Lasnamäe Ajax 6:0 (28. Starodub ov., 50. Beglarišvili , 63. Frolov, 66. Mošnikov, 79. Anier, 90. Baranov), Tartu Tammeka – Tallinna Levadia 0:5 (18., 72. Leitan, 23., 76. Nahk, 90.+2. Elhi).
Tabeliseis: 1. Sillamäe Kalev 14 punkti/6 mängu, 2. FC Flora 14/6, 3. Narva Trans 12/6, 4. Tallinna Levadia 11/6, 5. Nõmme Kalju 10/6, 6. Paide linnameeskond 8/6, 7. FC Viljandi 5/6, 8. Tartu Tammeka 3/6, 9. FC Kuressaare 2/6, 10. Lasnamäe Ajax 1/6.












Tagasi