Silver Tabo
Novak Djokovic pidi vigastuse tõttu Wimbledonis edasisest võistlemisest loobuma. Foto: Matthew Childs/REUTERS

Wimbledoni tenniseturniiri meesüksikmängu veerandfinaalis langes konkurentsist kolmekordne Wimbledoni võitjast serblane Novak Djokovic (ATP 4.), kes andis pärast 6:7 (2) kaotatud avasetti teises setis seisul 0:2 Tšehhi tennisisti Tomaš Berdychi (ATP 15.) vastu loobumisvõidu.

Avasett kulges tasavägiselt kuni kiire lõppmänguni, kus 30-aastane Djokovic jäi 0:3 kaotusseisu ning ehkki serblane tõi tabloole numbrid 1:3 ja 2:6, tegutses 31-aastane Berdych kindlamalt. Teises setis jäi viimati 2015. aastal Wimbledonis triumfeerinud Djokovic kohe 0:2 kaotusseisu, pärast mida andis vigastuse tõttu loobumisvõidu. Matši jooksul suutsid mõlemad lüüa ühe ässa ning Berdych koguda 17 äralööki serblase üheksa vastu.

Poolfinaalis läheb Berdych vastamisi 35-aastase šveitslase, seitsmekordse Wimbledoni võitja Roger Federeriga (ATP 5.), kes sai kaheksa parema seas kolmes setis tunni ja 58 minutiga 6:4, 6:2, 7:6 (4) jagu Kanada esindajast Miloš Raonicist (ATP 7.). Kohtumise jooksul lõid mõlemad mehed 11 serviässa, kuid ilmselge vahe tuli sisse äralöökides, mida kogunes vanameistril 46 endast üheksa aastat noorema Raonici vastu, kes sai kirja 29 äralööki.

Seejuures tegi Federer ajalugu, kuna jõudis kaasaegse tennise ajaloos rekordit tähistavat 12. korda Wimbledonis poolfinaali. Lisaks leidis kõnealune tähis aset šveitslase 100. Wimbledonis peetavas mängus.