Tallinnas elav tennisetäht loovutab maailma edetabelis liidripositsiooni

Merili Luuk
Henri Kontinen paarilisega
Henri Kontinen paarilisega Foto: GLYN KIRK/AFP

Eestis elav Soome tennisist Henri Kontinen tundis täna Wimbledoni tenniseturniiril nii rõõmu kui kurbust: meespaarismängus ta finaali ei pääsenud, kuid segapaarismängus jõudis soomlane poolfinaali.

Paarismängus maailma edetabelit juhtiv Kontinen kaotas koos austraallase John Peersiga kolm tundi ja 36 minutit kestnud poolfinaalis 3:6, 7:6(4), 2:6, 6:4, 7:9 Lukasz Kubot-Marcelo Melole.

See tähendab ka seda, et Melo tõuseb maailma edetabelis soomlase asemel liidripositsioonile.

Mullu triumfeeris 27-aastane Tallinnas elav Kontinen Wimbledoni segapaarismängus koos briti Heather Watsoniga. Selle tiitli kaitsmise võimalus on Kontinenil alles, sest õhtul alistati veerandfinaalis Rohan Bopanna ja Gabriela Dabrowski 6:7(4), 6:4, 7:5.