Valmo Kriisa poeg viskas tugeva Leedu koondise vastu 21 punkti

Kris Ilves
Kerr Kriisa.
Kerr Kriisa. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Eesti U16 korvpallikoondis näitas Kaunases kõvasti hambaid sealsetele tugevatele Leedu eakaaslastele, kaotades kohtumise vaid üheksa punktiga. Lõppnumbrid tablool olid leedukate kasuks 72:63.

Noormeeste koondis võitis esimese veerandaja 21:18, kuid otsustav vahe tuli sisse teisel veerandajal, mis kaotati 8:18 ehk poolajavile kõlades oli seis 29:36 Eesti poolt vaadatuna. Teine poolaeg kulges võrdselt ja Leedu võttis lõpuks tänu eestlaste lihtsatele eksimustele üheksapunktilise võidu.

Eesti meeskonna parimana viskas Valmo Kriisa poeg Kerr 21 punkti, võttis neli lauapalli ja andis sama palju resultatiivseid sööte. Teda toetasid 11 punktiga Ran-Andre Pehka ja üheksa silmaga Leemet Loik.