U20 EM: Nool jäi esimesena EM-medalita (1)

Karel Tilga (vasakult), Johannes Erm ja Kristo Simulask U20 EMil.
Karel Tilga (vasakult), Johannes Erm ja Kristo Simulask U20 EMil. Foto: Eesti Kergejõustikuliit / Facebook

Eesti U20-koondis osaleb sel nädalal Itaalias Grossetos Euroopa kergejõustiku meistrivõistlustel. Eesti koondisesse kuulub kolm neiut ja 14 noormeest ning nende tegemistel saab silma peal hoida Postimehe vahendusel. Kõik tulemused on saadaval allpool.

MEHED:

Vasaraheide (kvalifikatsioon 20.07 kell 10.10)

Toomas Tankler heitis 60.56 ning lõppvõistlusele ei pääsenud.

Kaugushüpe (kvalifikatsioon 20.07 kell 10.07, finaal 21.07 kell 19.15)

Finaal:

Hans-Christian Hausenberg sai kõrgetasemelisel võistlusel kaugushüppes 7. koha isiklikku tippmarki tähistava tulemusega 7.78.

Kvalifikatsioon:

Hans-Christian Hausenberg hüppas hooaja tippmargi 7.51 ning pääses ainsa eestlasena paremuselt seitsmenda tulemusega lõppvõistlusele. Johannes Erm sai kirja 7.33 ja Vitali Rubenkov 7.02.

400 meetri jooks (kvalifikatsioon 20.07 kell 13.20, poolfinaal 21.07 kell 18.00, finaal 22.07 kell 19.20)

Finaal:

Tony Nõu jäi ülimalt napilt EMil medalita, kui sai uut U20 rahvusrekordit tähistava 46,24ga neljanda koha. Medalist jäi tal puudu 0,01 sekundit.

Tony Nõu / Eesti Kergejõustikuliit
Tony Nõu / Eesti Kergejõustikuliit Foto: Facebook

Poolfinaal:

Tony Nõu pääses uue Eesti U20 rekordiga laupäeval toimuvasse 400 meetri jooksu finaali, aeg 46,94!

Tony Nõu võitis oma jooksu uue U20 vanuseklassi Eesti rekordiga 47,27 ning pääses kindlalt poolfinaali.

Kõrgushüpe (kvalifikatsioon 20.07 kell 16.40)

Kristjan Tafenau ületas hooaja tippmargi 2.09 ning jäi esimesena lõppvõistlusest eemale.

110 meetri tõkkejooks (eeljooksud 21.07 kell 10.45, poolfinaal 21.07 kell 17.10, finaal 22.07 kell 18.10)

Finaal:

Johannes Treiel jooksis uue U20 rahvusrekordi 13,78 ning teenis EMilt kuuenda koha. Euroopa meistriks krooniti Jason Joseph, kes võitis finaali 13,41-ga.

Poolfinaal:

110 meetri tõkkejooksus pääses kolmest eestlasest ainsana poolfinaalist finaali Johannes Treiel, kes jooksis poolfinaalide viienda aja 13,92. Hans-Christian Hausenberg sai kirja aja 14,21, mis annab talle 16. koha, Martin Moldau aeg oli 14,72, mis tähendas 24. kohta. Treieli finaaljooksule saab kaasa elada laupäeval kell 18.10.

Eeljooksud:

Johannes Treiel, kes läbis tõketega staadionisirge 13,94 sekundiga, pääses kolmanda ajaga poolfinaali. Poolfinaali pääsesid ka teised kaks startinud eestlast Hans-Christian Hausenberg ja Martin Moldau.

Teivashüpe (kvalifikatsioon 21.07 kell 11.50, finaal 23.07 kell 18.30)

Finaal:

Robin Nool ületas 5.25 ning jagas EMil prantslase Romain Gavilloniga neljandat kohta. Sander Moldau kordas hooaja parimat tulemust, ületades 5.10 - tasuks kaheksas koht.

Kvalifikatsiooninormi 5.25 ei suutnud ületada ükski teivashüppaja. Kuna kõrgusest 5.10 sai jagu tervelt 15 teivashüppajat, lubati kõik lõppvõistlusele. Teiste seas ka eestlased Robin Nool ja Sander Moldau.

800 meetri jooks (eeljooksud 21.07 kell 11.50)

Deniss Šalkauskas sai eeljooksus kirja aja 1,54,82 ja sellega poolfinaali ei pääsenud. Lõpuprotokolli läheb kirja 30. koht.

200 meetri jooks (eeljooksud 21.07 kell 20.55)

Sten Ander Sepp jooksis neljandas eeljooksus välja aja 21,92 ja jäi esimesena poolfinaaliukse taha, saades 25. koha.

4 x 100 m teatejooks (eeljooks 23.07 kell 17.50)

Eesti sai eeljooksus 10. koha ajaga 40,81 ja edasi ei pääsenud.

Kümnevõistlus (22.07–23.07)

Vastavalt võistluste juhendile pääsevad kümnevõistluses Eestit esindama vaid kolm kuuest EMi normatiivi täitnud noormehest: Johannes Erm, Karel Tilga ja Kristo Simulask.

Punktiseis (10/10): 2. Erm 8141 , 3. Tilga 8002 , 27. Simulask 4897

100 meetri jooks

Erm sai kirja aja 11,11; Tilga 11,28 ning Simulask 11,25.

Kaugushüpe

Suurepärase hüppe teinud Erm sai teiselt alalt kirja tulemuse 7.64. Varem ei ole U20 vanuseklassis ükski eestlane nii pikka õhulendu näidanud. Tilga hüpe kandus 7.13 peale, Simulaskile läks kirja 6.77.

Kuulitõuge

Eestlastest tõukas enim kuuli Tilga, saades kirja 15.66. Erm tegi kuulitõukes isikliku rekordi 14.85, isikliku sai kirja ka Simulask 14.06ga.

Kõrgushüpe

Head hüppevormi näidanud Tilga jagas 2.05ga alavõitu. Erm piirdus 1.90ga, Simulaskile läks kirja 1.99.

400 meetri jooks

Erm sai 47,65-ga alavõidu ning tõusis avapäeva järel ka 4226 punktiga liidriks. Tilga, kes oli enne viiendat ala teisel kohal, jooksis 400 meetrit 49,38ga, ning langes üldarvestuses neljandaks (4167). Simulask jättis 400 meetri jooksu pooleli.

110 meetri tõkkejooks

Nii Erm kui ka Tilga püstitavad isiklikud rekordid, kui neist esimene läbib tõketega staadionisirge ajaga 14,39 (senine rekord 14,66) ja teine 15,01 (senine rekord 15,13) sekundiga. Ühtlasi säilitas Erm 5151 punktiga liidripositsooni, Tilga on 5015 silmaga 27 võistleja seas viiendal kohal.

Kettaheide

Erm lennutab ketta isiklikku tippmarki märkiva 46 meetri ja 99 sentimeetri kaugusele. Tilga tulemus on 49.34 ja Simulaskil 39.74. Endiselt püsib Erm 5959 punktiga liidripositsioonil, kuid samuti kettaheites isikliku rekordi (48.49) püstitanud sakslane Niklas Kaul vähendab vahet, kui asub 5914 silmaga teisel kohal. Tilga tõusis 5872 punktiga taas neljandaks.

Teivashüpe

Erm sai teivashüppes kirja isiklikku tippmarki tähistavad 4.60. Punkte on tal nüüd koos 6749 ja ta jätkab liidrina. Teisel kohal on jätkuvalt Niklas Klaus, kes kaotab eestlasele 16 silmaga. Karel Tilga sai teivashüppes kirja 4.00 ja on neljas (6489). Simulask üritas kahel katsel ületada kõrgust 4.10 ja kolmandast katsest loobus.

Odavise

Esimeses grupis viskav Tilga parandas korralikult isiklikku rekordit, saades kirja 66.30, mis oli ka grupi parim tulemus. Sellega tõusis ta neljandalt kohalt kolmandaks, punkte on koos 7322. Simulask sai kirja 44.38. B-grupis viskas Erm avakatsel oma tänase päeva neljanda isikliku rekordi 56.02, punkte on eestlasel nüüd koos 7427. Niklas Kaul sai aga kirja 68.05 ja läks ise viimase ala eel üldliidriks 7593 punktiga. Tilga on kolmas 7322 silmaga.

1500 m jooks

Erm sai kirja aja 4.34,66, Tilga 4.40,07 ning Simulask 4.46,51.

AJAKAVA:

• kell 10.00 100 m jooks (Erm 11,11; Simulask 11,25; Tilga 11,28)
  • kell 10.55 kaugushüpe (Erm 7,64; Simulask 6,77; Tilga 7,13)
  • kell 12.40 kuulitõuge (Erm 14.85; Simulask 14.06; Tilga 15.66)
  • kell 16.05 kõrgushüpe (Erm 1.90; Simulask 1.99; Tilga 2.05)
  • kell 20.15 400 m jooks (Erm 47,65; Simulask DNF; Tilga 49,38)
  • kell 9.44 110 m tõkkejooks (Erm 14,39; Simulask DNF; Tilga 15,01)
  • kell 11.30 kettaheide (Erm 46.99; Simulask 39.74; Tilga 49.34)
  • kell 13.20 teivashüpe (Erm 4.60; Tilga 4.00; Simulask DNF)
  • kell 16.00 odavise (Erm 56.02; Tilga 66.30; Simulask 44.38)
  • kell 19.35 1500 m jooks

NAISED:

Odavise (kvalifikatsioon 20.07 kell 12.55, finaal 21.07 kell 16.30)

Finaal:

Marcella Liiv viskas lõppvõistlusel oda 50.33, mis andis talle kuuenda koha. Kuldmedal võideti tulemusega 55.10, pronksmedal 52.94ga.

Marcella Liiv küll kvalifikatsiooninormi 53 meetrit ei täitnud, aga teisel katsel visatud 51.55 viib ta kuuendana lõppvõistlusele.

100 meetri tõkkejooks (eeljooksud 21.07 kell 10.07)

Johanna Ilves jooksis välja aja 14.39, mis andis talle lõpuprotokollis 32. koha.

Seitsmevõistlus (20.–21.07)

Margit Kalk lõpetas naiste seitsmevõistluse 5366 punkti ja 19. kohaga. Võistlus võideti tulemusega 6381.