Tugev viigitulemus võõrsil lõpetas viimase Eesti klubi euroteekonna

Silver Tabo
Nõmme Kalju (mustas) kaotas avamängu Videotonile 3:0.
Nõmme Kalju (mustas) kaotas avamängu Videotonile 3:0. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti jalgpalliklubidest langes tänavu eurosarjades konkurentsist ka viimasena võistlustulle jäänud Nõmme Kalju, kes tegi Euroopa liiga teise eelringi korduskohtumises võõrsil Ungari meeskonnaga Videoton 1:1 viigi. Kahe mängu kokkuvõttes jäädi aga vastastele kindlalt 1:4 alla.

Ungaris Felcsutis toimunud vastasseisu läks isukamalt alustanud kodumeeskond 37. minutil tänu 34-aastase Danko Lazovici tabamusele juhtima. Seejuures suunas vanameister vasakult äärelt tulnud tsenderduse peaga väravasse.

Siiski ei jäänud Nõmme Kalju kuivale, kuna 49. minutil teenis Igor Subbotin Eesti meseskonnale penalti, mille realiseeris kindlalt Artjom Dmitrijev.

Euroopa liiga kolmandas eelringis läheb Videoton vastamisi Prantsusmaa tippklubi Bordeaux'ga.