Julia Beljajeva võitis MMilt pronksmedali (4)

Julia Beljajeva
Julia Beljajeva Foto: FIE - International Fencing Federation / Augusto Bizzi

Leipzigis toimunud vehklemise MMi naiste epee individuaalturniiril võitis Julia Beljajeva pronksmedali. Poolfinaalis kaotas ta Tatjana Gudkovale lisaajal 12:13. Teistest MMil osalenud eestlannadest langes Irina Embrich konkurentsist 16 parema seas, Erika Kirpu ja Kristina Kuusk jäid pidama avaringi.

Poolfinaal:

Esimene periood lõppes 5:5 viigiga. Teise perioodi lõpetas kohtunik pärast minutilist vehklemsit, sest kumbki sportlane ei näidanud üles aktiivsust. Otsustaval kolmandikul läks Beljajeva matši kohe torkega juhtima. Gudkova suutis aga tõeliselt õnneliku torkega vastu Beljajeva jalga matši 7:7 viigistada.

Seisul 9:9 suutis Beljajeva taas matši 10:9 juhtima minna, kuid venelanna viigistas 10:10. Kui vehelda jäi veel 42 sekundit läks Gudkova matši 11:10 juhtima, 36 sekundit enne lõppu oli ta ees juba kahe torkega. Beljajeva ei andnud aga alla ning võttis pool minutit enne matši ühe torke tagasi, 21 sekundit enen matši lõppu oli seis taas viigis - 12:12. Matš läks lisaajale.

Prioriteedi sai Gudkova ning tegi kiirelt ka otsustava finaali viiva torke.

1/4-finaalid:

Julia Beljajeva alistas Saksamaa vehkleja Alexandra Ndolo 15:9 ning kindlustas pääsu poolfinaali, mis ühtlasi tähendab vähemalt pronksmedalit.

1/8-finaalid:

Beljajeva jõudis veerandfinaali, alistades hiinlanna Xu lisaajal 13:12. Embrich langes konkurentsist, kaotades maailma edetabelis 48. kohta hoidvale Vene vehklejale Tatjana Gudkovale. Veel teise perioodi keskel oli seis 6:6, kuid siis tegi Gudkova neli torget järjest ning Embrich vahemaad tasa teha ei suutnud.

kell 15.40 Julia Beljajeva - Chengzi Xu (Hiina) 13:12
kell 16.00 Irina Embrich - Tatjana Gudkova (Venemaa) 7:15 (matš rohelisel rajal)

1/16-finaalid:

Beljajeva alistas 15:10 Songi ning jõudis kaheksandikfinaali. Matši murdepunkt oli teine kolmandik, kui seisult 4:4 tegi Beljajeva 5:0 spurdi. Embrich jõudis 16 parema sekka 12:9 võiduga.

kell 12.30 Julia Beljajeva - Sera Song (Korea) 15:10

kell 13.10 Irina Embrich - Renata Knapik - Miazga (Poola) 12:9

1/32-finaalid:

Reedel 25-aastaseks saanud tänavune MM-pronks Beljajeva sai 15:10 jagu rumeenlannast Greta Veresist ning kohtub 32 parema seas Lõuna-Korea sportlase Sera Songiga. Võidukas oli ka Irina Embrich, kes alistas venelanna Daria Martõnjuki ning kohtub järgmisena Renata Knapik-Miazgaga.

kell 9.30 Julia Beljajeva – Greta Veres (Rumeenia) 15:10

kell 9.45 Erika Kirpu – Mara Navarria (Itaalia) 12:15

kell 10.00 Irina Embrich – Daria Martõnjuk (Venemaa) 15:7

kell 10.15 Kristina Kuusk – Anfisa Potškalova (Ukraina) 7:15

Enne põhiturniiri:

Kui 37-aastane Embrich ja 25-aastane Beljajeva ei pidanud eelringides tänu tugevale edetabelikohale maailma edetabelis kaasa tegema, siis Kirpu võitis oma alagrupis kõik kuus vastast ning pääses otse põhitabelisse ning ehkki Kuusk kaotas kuuest matšist ühe, tagas ka tema koha 64 parema seas.