Siim Kaasik

Eesti U18 korvpallikoondis alistas EM-finaalturniiri B-divisjoni turniiri kolmandas alagrupimängus seni vaid võite tunnistanud Belgia 70:68. Kuigi poolaja võitis Eesti koguni 16 punktiga, lubati Belgia teisel poolajal mängu tagasi. Otsustavaid hetki mängis siiski kindlamalt Eesti ning sai alagrupiturniiri võitu silmas pidades olulise võidu.

Eestlastele tegid enim muret pallikaotused, mida oli 25 Belgia 18 vastu. Eesti resultatiivseim oli Kristian Kullamäe 18 punktiga (vabavisked 8/7). Matthias Tass tõi 17 punkti ja lisas 11 lauapalli, Henri Drell viskas 13 punkti ja 8 lauapalli. Vastaste suurim punktikoguja oli Vrenz Bleijenbergh 21 silmaga. Homme on turniiril puhkepäev.

ENNE MÄNGU:

Kohta A-divisjonis jahtiv Eesti alustas B-divisjoni EM-finaalturniiri kahe võiduga. Esmalt alistati 39 punktiga Šveitsi eakaaslased, seejärel 32 punktiga Taani U18 korvpallikoondis. Heas hoos on olnud ka Belgia, kes võitis Iirimaad 69:58 ja Makedooniat 85:65.

Esimese kahe mängu peale on keskmiselt Eesti koondise eest enim punkte toonud Henri Drell (14) ja Matthias Tass (13,5). Belgia kõige ohtlikum mängija on olnud tagamängija Noel Coleman, kes kahe mängu peale visanud keskmiselt 16 silma.

Eilse kohtumise eel sai Eesti poolelt vigastada põhiviisikumängija Kaspar Treier, kes väänas soojendusel hüppeliigest. «Vaatame, kui Kaspar esimesest šokist toibub. Kui paistetus alla ei lähe, on tema osalemine järgmistes mängudes kahtlane,» kommenteeris koondise füsioterapeut Liis Toomsalu vigastust.

Alagrupiturniirilt pääsevad veerandfinaali kaks paremat, koha A-divisjonis tagavad turniiri kolm paremat koondist.