Eesti tennisistid sekkusid rahvusvahelisel turniiril kõrgesse mängu

Vladimir Ivanov.
Vladimir Ivanov. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Soomes Kaarinas peetaval Futures turniiril jõudis Eesti teine number Vladimir Ivanov (ATP 410.) poolfinaali, kus tunnistas Rootsi tennisisti Jonathan Mridha (ATP 559.) 6:3, 6:2 paremust. Mattias Siimar (ATP 1297.) kaotas veerandfinaalis sakslasele Luca Gelhardtile (ATP 1132.) 6:4, 1:6, 6:7(4).

Esimeses setis asus Mridha 2:0 juhtima, kuid Ivanov suutis kohe tagasi murda ja kuni seitsmenda geimini kulges mäng tasavägiselt, teatas tenniseliit. Rootslasel õnnestus kolmandal katsel Ivanovi palling murda, oma servigeim efektselt kahe ässaga lõpetada ja sett 6:3 võita.

Teises setis ei suutnud Ivanov Mridha hoogu pidurdada ja rootslane läks koguni kolme murdega 5:0 juhtima. Ivanovil õnnestus küll vahet vähendada, kuid võit läks ikkagi Mridhale 6:2.

Veerandfinaalis maratonlahingu pidanud Siimar lülitas avaringis konkurentsist kolmanda paigutusega venelase Alexander Vasilenko (ATP 475.) ja teises ringis Aaro Pollaneni (ATP 1563.). Veerandfinaali jõudmise eest teenib Siimar kaks ATP punkti, mis kergitab teda 14. augustil avaldatavas edetabelis.