Viimase staadionijooksu pidanud Mo Farah jäi kullata

Mo Farah jäi viimases staadionijooksus kullata.
Mo Farah jäi viimases staadionijooksus kullata. Foto: LUCY NICHOLSON/REUTERS

Suurbritannia pikamaajooksja Mohamed Farah võitis kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Londonis kodupubliku ees 5000 meetri jooksus hõbemedali, tunnistades lõpusirgel etioopialase Muktar Edrisi paremust. Kolmanda koha saavutas USA jooksja Paul Kipkemoi Chelimo.

Etioopia jooksjad asusid võistlust juhtima 600 meetrit enne finišit, Farah suutis nende tempos püsida. Lõpusirgel kahest konkurendist mööda jooksnud britt ei suutnud Edrisi võitu ohustada.

Käimasolev MM jäi Farahi karjääri viimaseks tippvõistluseks staadionijooksus – edasipidi keskendub mees maratonidele.