Valitsev Saksamaa meister Müncheni Bayern lustis koduväljakul Leverkuseni Bayeriga

Kris Ilves
Müncheni Bayern kohtumise avaväravat tähistamas.
Müncheni Bayern kohtumise avaväravat tähistamas. Foto: MICHAEL DALDER/REUTERS

Saksamaa jalgpalli edukaim klubi Müncheni Bayern alustas uut hooaega muljetavaldava võiduga Bayeri Leverkuseni üle. Valitsev meister mängis mullu 12. positsioonil lõpetanud Leverkuseni üle tulemusega 3:1.

Eelmisel hooajal Hoffenheimi ridades säravaid esitusi näidanud keskkaitsja Niklas Süle tegi Bayerni eest unelmate liigadebüüdi, kui viis uue koduklubi standardolukorrast üheksandal minutil juhtima. Kümme minutit hiljem duubeldas eduseisu teine debütant – Lyoni Olympique’ist ostetud Corentin Tolisso kasutas nurgalöögi olukorras ära Leverkuseni kaitsjate segaduse. Poolajapausile mindi Bayerni kaheväravalises eduseisus.

Teine kolmveerandtund algas Bayerni jaoks suurepäraselt. Mängitud oli vähem kui seitse minutit, kui Charles Aranguiz takistas karistusalas reeglitevastaselt Robert Lewandowskit. Peakohtunik määras 11 meetri karistuslöögi, mille poolakas kindlalt realiseeris. Leverkuseni auvärava eest hoolitses 65. minutil Admir Mehmedi.