Meistrite liigas selgusid esimesed edasipääsejad: Sevilla pääses üle noatera, Balotelli teekond lõppes

Silver Tabo
Mario Balotellil tänavu Meistrite liiga põhiturniirile asja pole.
Mario Balotellil tänavu Meistrite liiga põhiturniirile asja pole. Foto: Valery Hache/AFP/Scanpix

UEFA jalgpalli Meistrite liigas selgusid eile õhtul viis esimest meeskonda, kes tagasid endale koha põhiturniirile. Nendeks osutusid Sevilla (Hispaania), AS Napoli (Itaalia), Piraeuse Olympiakos (Kreeka), Maribor (Sloveenia) ja Glasgow Celtic (Šotimaa).

Juba õhtu esimene kohtumine pakkus omajagu närvipinget, kui avamängu 5:0 võitnud Celtic läks võõrsil vastamisi Kasahstani meeskonna Astanaga ning pidi vastu võtma 3:4 kaotuse. Seejuures juhtisid koduseinte toel mänginud kasahhid 69. minutiks matši 4:1, aga viimase kümne minutiga kaks tabamust kirja saanud Celtic alistus lõpuks minimaalselt ning jõudis koondskooriga 8:4 alagrupiturniirile.

Ehmatuse elas üle mullune Hispaania liiga neljas meeskond Sevilla, kes võõrustas Türgi klubi Istanbuli Basaksehiri. Kui avakohtumise võitis Sevilla võõrsil tulemusega 2:1, siis kodupubliku ees oldi lähedal fopaale, kuna eilset vastasseisu juhtima käinud türklased suutsid lõpu eel viigistada ning olid seega vaid ühe tabamuse kaugusel edasipääsust. Ent Emre Belozoglu karistuslöök tabas viimastel minutitel latti, mistõttu jõudis põhiturniirile koondskooriga 4:3 Sevilla.

Ühes eile toimunud oodatuimas lahingus püüdsid Nice’i meeskonna staarmängijad Mario Balotelli ja Wesley Sneijder pärast nädala jagu tagasi toimunud 0:2 kaotusmängu koduväljakul imet teha, kuid selleks itaallane ja hollandlane võimelised polnud. Ehkki eilne avapoolaeg lõppes väravateta viigiga, lõid Jose Callejon ja Lorenzo Insigne teisel poolajal kaks väravat ning nii jõudis kindlalt kahe mängu kokkuvõttes koondtulemusega 4:0 alagrupiturniirile Napoli.

Põhiturniirile tagas koha ka Sloveenia meister Maribor, kes pärast 1:2 kaotatud avamatši lõi koduväljakul Iisraeli klubi Beer-Sheva Hapoeli vastu ühe tabamuse ning kuigi koondskoor jäi 2:2, pääses edasi tänu võõrsil löödud värava reeglile. Viimasena tagas koha põhitabelisse Kreeka meisterklubi Olympiakos, kes sai võõrsil tänu Saksamaa koondislase Marko Marini tabamusele 1:0 jagu Horvaatia meeskonnast Rijeka (kahe mängu kokkuvõttes teenis Olympiakos 3:1 võidu).

Juba täna õhtul püüab samuti pääsu Meistrite liiga põhiturniirile Ragnar Klavani koduklubi Liverpool, kes võõrustab kordusmängus mullu Bundesliga neljandana lõpetanud Hoffenheimi. Avamängu võitis eelmisel hooajal Inglismaa kõrgliigas neljanda koha saanud Liverpool tulemusega 2:1.

Kõik elised Meistrite liiga eelringi korduskohtumiste tulemused:

• Sevilla – Istanbuli Basaksehir 2:2 (52. Sergio Escudero, 75. Wissam Bin Yedder - 17. Eljero Elia, 83. Edin Visca), kokkuvõttes 4:3
  • Nice – Napoli 0:2 (48. Jose Callejon, 89. Lorenzo Insigne), kokkuvõttes 0:4
  • Rijeka – Olympiakos 0:1 (25. Marko Marin), kokkuvõttes 1:3
  • Maribor – Hapoel Be'er Sheva 1:0 (15. Mitja Viler), kokkuvõttes 2:2, kuid täna võõrsil löödud värava reeglile edasi Maribor